1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüşün başlıca sebebi

Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüşün başlıca sebebi

Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüşün başlıca sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para fiyatları son 24 saatte düşüşler yaşadı. Bu düşüşe sebep olan ve kripto para sektöründe yatırımcıları endişeye sürükleyen önemli gelişmenin ne olduğuna bakalım.


Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki düşüşün başlıca sebebi

Kripto para piyasasında birçok analist, Bitcoin fiyatının yeni bir boğa rallisinin eşiğinde olduğunu düşündüğü bir ortamda, BTC ile birlikte birçok kripto para düşüşler yaşadı. Bunun başlıca sebebi ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonunun (CFTC), kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao aleyhinde dava açması.

ABD’li düzenleyici kuruluşun, dünyanın hem kullanıcı sayısı hem de işlem hacmine göre en büyük kripto para borsasına dava açması yatırımcıları korkuttu. Bu endişe de BTC ve diğer kripto para fiyatlarına düşüş olacak yansıdı.

Bitcoin fiyatı bugün 26.704 dolara kadar düşerek son 7 günün en düşük seviyesinde işlem gördü. Böylece 27.000 dolardaki kritik desteğin altına kaymış oldu. Bitcoin fiyatındaki son gelişmelerin ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında 27.000 doların altına gerileme: BTC için kritik destekler

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Benzer endişeler Ethereum için de geçerli. ETH fiyatı da CFTC kaynaklı korku dalgasından etkilendi ve 1.750 dolar desteğini kırarak 1.700 doların da altında dip gördü. Güncel ETH analizi ve son yaşananların ayrıntısı için bakınız:

İlgili – 1.700 dolara salınım yapan Ethereum fiyatı bu kritik desteği koruyabilir mi?

ABD’nin kriptoya baskısı sektörden para çıkışına yol açtı

CFTC, 27 Mart’ta Binance, CZ ve Binance’in baş yasal uyumluluk sorumlusu Samuel Lim aleyhinde dava açtı. Davada aynı zamanda Binance’in bir lisans almadan ABD’li müşterilere türev ürünler sunduğu da iddia ediliyor.

Son dönemde ABD’de kripto para sektörüne yönelik benzer baskılar giderek artıyor. Bu baskılar da sektörü ve fiyatları olumsuz etkilemeye devam ediyor.

İlgili – Ripple (XRP) fiyatının 5 ayın zirvesine yükselmesinin sebebi

Kaynak