1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişe rağmen ünlü analistten uyarı!

Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişe rağmen ünlü analistten uyarı!

Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişe rağmen ünlü analistten uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist ve Bloomberg’in kıdemli ekonomi uzmanı, Bitcoin ve kripto paralardaki son yükselişlere rağmen özellikle makro ekonomik koşullara dikkat çekiyor. Yine de BTC’nin güç gösterdiğini de belirtiyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin ve Ethereum’daki yükselişe rağmen ünlü analistten uyarı!

Bloomberg Intelligence’in kıdemli makro ekonomi uzmanı Mike McGlone, Bitcoin’in toparlanması ve yükselişinin zorlu olacağını söylüyor.

Ünlü analist McGlone, Twitter’de 54.400 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in tıpkı 2018’dekine benzeyen bir dip oluşturuyor olabileceğini söylüyor. Ancak yine de makro ekonomik koşullar konusunda uyarıyor. Çünkü bu koşullar 2018 yılındaki gibi değil ve çok daha zorlu bir ortam var. Analist şöyle açıklıyor:

“Bitcoin’in 2022 yılındaki dip seviyesine yüzde 80 düşüşü 2018 yılındaki dip durumuna uyuyor. Ancak buradaki kilit fark, global likiditenin daralması. Çünkü Fed ve dünyadaki merkez bankalarının çoğu hala sıkı para politikalarına tarihte görülmemiş düzeyde devam ediyor. Bundan dolayı kripto paraların çok hızlı bir şekilde toparlanması ihtimali düşük. Önümüzde zorlu bir yolculuk var.”

Bitcoin ve Ethereum'daki yükselişe rağmen ünlü analistten uyarı!

Kaynak: Mike McGlone/Twitter

İlgili – Bitcoin fiyatı son 4 ayın zirvesinde: Güncel BTC teknik analizi

Fed ne yapacak?

McGlone’a göre, Fed muhtemelen Haziran’a kadar şahin duruşuna devam edecek. Bu da Bitcoin gibi riskli varlıklara düşüş baskısı yapacak. Ancak yine de Bitcoin’in faiz artırımlarına karşı güçlü olduğunu gösterebileceğini de vurguluyor. Şöyle devam ediyor:

“Bizim grafik, Bitcoin’in tıpkı 2018 ve 2019’da olduğu gibi dip yapma potansiyelini gösteriyor. Yine de tüm riskli varlıkların fiyatına yön veren şey yükselen faiz oranları. Aslında kripto para 2022’de ilk defa 20.000 dolara düştüğünde Fed faiz oranı yüzde 3,5’tu. 17 Ocak’ya yüzde 4,25. Buna rağmen Bitcoin güçlü olduğunu gösteriyor.

2019 yılında Bitcoin 5.000 dolar civarında taban oluşturduğunda Fed para politikasında gevşeme başlamıştı. Ancak şimdi Haziran’a doğru 60 baz puanlık bir artış daha bekleniyor ki bu da Bitcoin için iyi değil.”

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin, Ethereum ve 2 altcoin için fırsat seviyeler açıklaması

Kaynak

Etiketler: