1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasalarını 2022’de ne bekliyor?

Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasalarını 2022’de ne bekliyor?

Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasalarını 2022’de ne bekliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum için 2021 yılı tam anlamıyla rekorlar yılı oldu. İki büyük kripto paranın kırdığı rekorlardan birisi de vadeli işlemler piyasalarında kayda geçti. 2022’de Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasalarını ne bekliyor?


Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasalarını 2022’de ne bekliyor?

Bitcoin ve Ethereum Kasım ayında tüm zamanların rekorunu kırdı. 10 Kasım 2021’de Bitcoin 68,789 dolarla, 16 Kasım 2021’de ise Ethereum 4,891 dolarla ATH’ye imza attı.

Lider iki kripto paranın rekor kırdığı diğer alan ise vadeli işlemler piyasalarında yani future piyasalarda gerçekleşti. 2021’de Bitcoin ve Ethereum future işlemleri 32 trilyon dolarlık işlem hacmini geçti. Aynı rakam 2020 ile kıyaslandığında %338’lik bir artış söz konusu. 2020’de Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler hacmi 7 trilyon dolarda kaldı.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 

2021’de future piyasalarda en yüksek rakam ise Mayıs ayında yaşandı. Mayıs ayında 4 trilyon dolarlık işlem hacmi kayıtlara geçti.

Vadeli işlemler piyasalarında en yüksek değere Binance borsası imza attı. Binance borsası bu rakamın karşılığını Binance Coin’den (BNB) alıyor. Binance Coin 2021’de yakaladığı ivme ile en değerli 3’üncü kripto para konumuna yükseldi.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini 

Aşağıdaki grafikte Bitcoin future işlemlerindeki değişimi görüyoruz.

bitcoin future

Aşağıdaki grafikte ise Ethereum future işlemlerindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum future

Future piyasalardaki rekorun benzeri spot piyasalarda da yaşandı. Merkezi borsalarda yaşanan spot işlem hacmi 14 trilyon dolar. Yine 2021’de merkezsiz borsalardaki kripto para işlem hacmi ise 1 trilyon dolara ulaştı.

2022’de Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler piyasaları 2021’deki rekorunu kolay biçimde geçebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.