1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin türev işlemlerinde 7 Eylül depremi, kayıp 4 milyar dolar

Bitcoin türev işlemlerinde 7 Eylül depremi, kayıp 4 milyar dolar

Bitcoin türev işlemlerinde 7 Eylül depremi, kayıp 4 milyar dolar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin türev işlemleri 7 Eylül çöküşünden en çok etkilenen piyasa oldu.

Bitcoin türev işlemlerinde 7 Eylül depremi, kayıp 4 milyar dolar

Bitcoin’in 7 Eylül’de %15’lik düşüşü piyasada çok sayıda soruna yol açtı. Hem klasik hem de kripto piyasaları,büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldılar. Satışlarda özellikle teknik doygunluk ve “Long squeeze” etkisi kendisini hissettirdi.

Açık pozisyondaki azalmaya ek olarak, çeşitli kripto para borsalarında 2,8 milyar dolardan fazla long pozisyon tasfiye edildi.

Vadeli işlem piyasalarında Açık Faiz düşüşte


Açık faiz, mevcut piyasa doygunluğunun önemli bir göstergesidir. Volatilitedeki hızlı artışın ardından çoğu piyasa katılımcısı, ek riskleri önlemek için piyasadaki pozisyonlarını kapatmaya karar verdi.

Bitcoin’in 29.000 $’dan 52.000 $’a yükseldiği son boğa koşusunda, açık faiz önceki boğa koşusuna göre önemli ölçüde düşük kaldı.

bitcoin açık faiz
Açık Faiz miktarları. Kaynak: Glassnode

Açık faiz miktarının az olması piyadada daha az pozisyonun açılması anlamına gelir.

Önceki boğa koşusu sonrası hem opsiyon hem de vadeli işlemler piyasasında büyük açık faiz pozisyonları geldi. Bu da genel olarak fiyat hareketinin yüksek oranda kaldıraçlı olduğu anlamına geliyor.

Açık pozisyondaki büyük bir düşüş, alıcılar için ek bir fırsat da yaratabilir, ancak bu noktada, en teknik ve on-chain göstergeler, aşırı satım pazarına dair herhangi bir işaret göstermiyor.

Buna ek olarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimi sahipleri fonlarının çoğunu kişisel cüzdanlarında tuttuğundan, döviz akış oranları hala “yükseliş” seyrine devam ediyor.

Piyasa tepkisi

Basın zamanında, Bitcoin, sosyal medyada artan “dipten satın al” duyarlılığından sonra bile %4 düşüyor. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin, fiyatın %10 düşmesinin ardından hükümetin 150 Bitcoin daha alacağını açıklamasının ardından kripto para satın almayla ilgili çağrılar da gelmeye başladı. Şu anda Orta Amerika ülkesi 550 Bitcoin’e sahip.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,960.49

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak: Utoday

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: