1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin tarihi düşüş döngüsünü bu kez kırdı mı?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin tarihi düşüş döngüsünü bu kez kırdı mı?

Bitcoin tarihi düşüş döngüsünü bu kez kırdı mı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin klasik Eylül Sendromuna meydan okuyor! Bu kez Bitcoin tarihi düşüş döngüsünü kesin olarak kırabilecek mi?

Bitcoin tarihi düşüş döngüsünden kurtuldu!

Bitcoin fiyatı tarihsel olarak eylül aylarında kötü performans sergilese de mevcut piyasa momentumu devam ederse; 2021 bir istisna olabilir.

Bitcoin tarihi düşüş döngüsünü bu kez kırdı mı?

Bitcoin fiyatı, 10 günden uzun bir süredir 50.000 doları kırmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, 2 Eylül’de, kısa bir süreliğine bu önemli kilometre taşını aştı. Ve bu da piyasaya olumlu sinyaller gönderdi. Ardından varlığın fiyatı, 49.000$ aralığına tekrar düşse de 3 Eylül’de yeniden 50.000$’a ulaştı.

Bitcoin genellikle döngüsel bir düzende hareket ettiği için, eylül ayı için aylık eğilimlere bakarak, benzer fiyat patternlerini ortaya çıkarabiliriz.

Klasik Bitcoin Eylül Sendromuna hazır mısınız?

Şöyle ki; tarihsel fiyat verileri, BTC fiyatının eylül aylarında düşüş gösterme eğiliminde olduğunu gösteriyor. En büyük dijital varlık, şimdiye kadar eylül aylarında en iyi ihtimalle tek haneli kazanımlar elde etti. Hatta tarihsel olarak, Bitcoin’in %6’dan fazla arttığı hiç görülmedi.

2013’ten itibaren kaydedilen aylık fiyat verilerine bakıldığında, kriptonun sekiz yılda sadece iki kez – 2015 ve 2016’da olmak üzere- maksimum %6 ile pozitif kazançlar kaydettiği görülüyor. Ki bu da neredeyse nötr olarak kabul edilebilir.

Kraken borsasının araştırma departmanı Kraken Intelligence’ın yöneticisi Pete Humiston, Bitcoin tarihi düşüş trendini ele aldı ve bunun şu an için ne anlama geldiğini açıkladı:

“Eylül, tarihsel olarak Bitcoin’in en kötü performans gösterdiği ayıdır. Fakat, son üç haftadır 50.000 dolara yaklaşıyor. Bitcoin, bu psikolojik açıdan çok önemli olan eşiğin üzerinde bir kırılma gerçekleştirirse, yatırımcıların ilgisini yeniden kazanabilir ve 60.000 dolara ulaşmak için gereken ivmeyi ateşleyebilir.”

Aslında, Bitcoin, son beş yıl içinde dört kez eylül ayında kırmızı kapanış yaptı ve bu da kripto para için en kasvetli dönemleri beraberinde getirdi.

Bununla birlikte, 50.000 dolarlık eşik, ilk kez Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ettiklerini ve 8 Şubat’ta ise 1,5 milyar dolar değerinde BTC satın aldıklarını açıklamasından birkaç gün sonra kırıldı.

O zamandan beri de burası, varlık için önemli direnç seviyelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bitcoin’in bu ayın başında bu direnç seviyesini kırması olumlu bir işaret olabilir.

OKEx’in araştırma ekibi OKEx Insights’ın kıdemli analisti Hunain Naseer de bu mevcut senaryoyu tartıştı.

“Bugün olduğu gibi; 50.000 doların altındaki mücadele, 60.000 dolar öncesinde boğaların vermesi gereken büyük bir savaş.. 50 bin dolardan 60 bin dolara geçiş, muhtemelen 40 bin ile 50 bin dolar arasındaki mevcut hamleden çok daha hızlı olacak.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: