Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeyi kırarsa piyasa şenlenecek!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Michael Van de Poppe, piyasanın yukarı yönlü ivmesinin hızlanması için Bitcoin’in bu seviyeleri aşması gerektiğine dikkat çekti. Detaylar haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeyi kırarsa piyasa şenlenecek!

Bitcoin, hafta sonuna yükselişle girdi. Lider kripto para birimi son günlerde yönünü yukarı doğru çevirdi ve uzun bir aranın ardından 40,000 doların üzerinde günlük kapanışlar yaptı.

 

bitcoin

Piyasa Bitcoin’in sürükleyici gücüne ihtiyaç duyuyor. Ünlü analist Michael Van de Poppe, sosyal paylaşım platformu Twitter’da 576,000 takipçisi için yaptığı analizlerde buna dikkat çekiyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analist öncelikle Bitcoin’in 39,700 doların üzerinde sağlam duruş sergilemesi gerektiğini savunuyor. BTC’nin bu başaramaması durumunda 30,000 dolara kadar geri çekilebileceği konusunda uyarıyor.

“Yukarı yöne baktığımızda, 39,6 bin doları kırıyoruz. Dolayısıyla, tutunmamız gereken herhangi bir kritik seviyeyi sınıflandırmak istiyorsak, 39,6 bin dolarlık seviye kesinlikle sürdürülebilir görmek istediğim seviyedir. Bu olmazsa, bence en düşük seviyeyi 37,9 bin dolardan süpüreceğiz ve sonra 30 bin dolara kadar hızlanabiliriz. Yani 39,6 bin dolar benim için izlenmesi gereken çok önemli bir seviye.”


Poppe’a göre 42,6 bin dolarlık seviye ise yukarı yönlü harekette önemli. Analist, BTC’nin mevcut seviyeleri tutmayı ve 39,6 bin doların altına düşmeye direnmeyi başarması durumunda lider kripto paranın 47 bin dolar ve ötesine yükselebileceğine inanıyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

“Yukarı yöne baktığımızda, süpürülmesi gereken burada 42,6 bin dolarla bu kadar yüksek. Eğer bu alınırsa, o zaman 47 bin dolara kadar hızlanabileceğimizi düşünüyorum.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 41,753 dolardan işlem görüyor. Kripto para, son 24 saat içerisinde %2,38 değer kazandı. Son 7 gündeki değer artışı ise %6,77. BTC’nin toplam piyasa değeri 792 milyar dolara yükseldi. BTC, bu değer ile toplam değeri 1,880 trilyon dolar olan kripto piyasasının %42,2’sinin domine ediyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeyi kırarsa piyasa şenlenecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.