BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin piyasasında ters giden bir şeyler var
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin piyasasında ters giden bir şeyler var

Bitcoin piyasasında ters giden bir şeyler var
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı haftanın ilk gününe düşüşle başladı. Hem de balinaların BTC fiyatının maruz kaldığı satış baskısını düşürmeye yardım etmesine rağmen. Balinaların 2.2 milyar dolarlık Bitcoin aldığı bir ortamda fiyat hala düşüyor. Piyasada ters bir gidişat var.


Bitcoin balinaları geri döndü ama fiyat düşmeye devam ediyor

Son bir haftada Bitcoin fiyatı baskı altında işlem görmeye devam etti. Ancak öyle görünüyor ki BTC balinaları geri döndü ve yeniden alımlar yapıyor. Veri sağlayıcısı Santiment’in sağladığı on-chain bilgilere göre, milyoner balina adresleri son dört günde 50,000 BTC ekledi bakiyelerine.

Kripto analist Ali Martinez bu veriler üzerinden şu yorumu yapıyor:

“Balinalar Bitcoin satın alıyor. 10,000’den 100,000 BTC’ye kadar BTC’ye sahip adresler son dört günde 50,000 BTC satın aldı. Bu önemli ölçüde coin iyi bilinen kripto para borsalarının cüzdanlarından çekildi. Sonuçta Bitcoin’in arkasında satış baskısını düşürdü.”

İlgili – Bitcoin fiyatının hisse senetleri ile bağı geri mi döndü?

Balinalar olmasaydı fiyat daha fazla düşer miydi?

Bitcoin fiyatı haftanın ilk günü işlemlere düşüşle başladı ve piyasadan yaklaşık 100 milyar dolar kaçtı. Bitcoin fiyatındaki bu düşüş trendine rağmen piyasanın büyük oyuncuları balinalar cüzdanlarına daha fazla BTC eklemeye devam ediyor. Bu da Bitcoin yatırımcılarının güvenini artırıyor.

Analist Martinez’in belirttiği gibi balinaların BTC alımları, fiyat üzerindeki satış baskısını azaltıyor. Yani bu alımlar olmasaydı, daha fazla satış baskısı lider kripto para fiyatında daha büyük düşüşe yol açardı.

BTC arzı rekor seviyelerde

Dahası Glassnode ilginç bir veriyi ve trendi daha gösteriyor. Özellikle de kısa vadeli ve uzun vadeli BTC bulunduran adreslerle ilgili. Mesela, uzun vadeli BTC bulunduran adreslerdeki arz Ekim 2020’den bu yana ilk defa yüzde 80 oranına yaklaştı.

Glassnode ayrıca şunu belirtiyor:

“Bu yaşananlar şunu gösteriyor. Son yaşanan 29,000 dolar ile 40,000 dolar arasındaki konsolidasyon sürecinde birçok coin el değiştirdi. Ayrıca 2021 yılının birinci ve ikinci çeyreğinde alınan BTC’lerin büyük kısmı hala alanların elinde. Yani yüzde 50’den fazla düşüş yatırımcıları sarsmadı.”

Tabii bu yaşananlar kısa vadede BTC fiyatında büyük bir sıçrayış olacağını garanti altına almaz. Ayrıca daha önceki yıllarda görüldüğü gibi Eylül ayında Bitcoin fiyatı çoğu zaman düşük performans sergiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: