Bitcoin nereye gidiyor? İşte ünlü analistin beklediği zirve ve dip seviyeler !

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin nereye gidiyor? Daha hangi seviyelere çıkabilir veya hangi seviyelere kadar inebilir? Ünlü bir analist beklediği seviyelerle sizi çok şaşırtacak?

Bitcoin nereye gidiyor?

Bitcoinin ralliye başlaması ile piyasanın tüm odağı, fiyatının yıl sonuna kadar nerede olacağını tahmin etmeye yoğunlaştı. Bitcoin hiç, şüphesiz, popüler olarak ayı piyasası olarak bilinen çeşitli çöküşlerin fiyatı düşüreceği bir döneme girecek. Piyasa kaçınılmaz olarak başka bir ayı piyasasına girdiğinde Bitcoin fiyatının nereye kadar düşebileceğine dair çeşitli öngörüler var.

Bu düşüş sürecinde genellikle uzun süren düşük momentum, bitcoin’in son üç ayı piyasasında sırasıyla en yüksek değerinin %94’ünü, %87’sini ve %84’ünü kaybettiğini gördü. Ayı piyasalarının tekrar eden bir teması, kaybedilen toplam değerin azalan yüzdeleri olmuştur her zaman. Bu oranda, BTC’nin bu döngüdeki zirvesinden %75 ila %80 arasında kayıp görmesi bekleniyor. Piyasa analisti Justin Bennett bu oranları, BTC’nin bir sonraki dibe nerede vuracağını tahmin etmek için kullanıyor.

Sonraki Bitcoin Dip

Bennett, Bitcoinin olası fiyat hareketlerini analiz ettikten sonra bir sonraki bitcoin dibini 50.000 dolara koydu. Mevcut döngü ile analist, boğa koşusu sona ermeden önce bitcoin fiyatının 200.000 dolara ulaştığını da öngörüyor, bu nedenle bir ayı piyasasında %75 ila %80 arasında bir geri çekilme, varlığın dibini 50.000 dolar aralığında görecek diye düşünüyor.

Bu dip, yalnızca Bennett’in varlığın ralli sonunda kripto para birimine zirve yapmasını beklediği fiyat aralığına ulaşmasına dayanıyor. BTC, boğa rallisi bitmeden bu fiyat noktasına ulaşmazsa, çok daha düşük bir fiyat aralığında bir BTC dip iniş görebiliriz.

bitcoin nereye gidiyor

Düşmeden Önce Zirve

Bennett’in analizi, yalnızca Bitcoinin çöküşüne odaklanmadı. Piyasanın teknik analizini kullanarak BTC fiyatı için 200.000 dolarlık argümanını ortaya koydu. Analist, bu döngü sırasında bitcoin fiyatının nerede zirveye çıkabileceğinin göstergeleri olarak Fibonacci uzantılarına işaret ediyor.

Fibonacci uzantıları için, önceki döngülerdeki 2.272 ve 2.414 uzantıları arasındaki karşılaştırmalar, varlığın her iki seferde de vurduğu bir hedef alan verdi. Buna göre, Bennett, mevcut döngü sona ermeden önce varlığın 207.000 dolar ile 270.000 dolar arasında zirve yaptığını görüyor.

Bennett, ileriye dönük olarak, piyasa çıkışlarını zamanlamak için aylık RSI’yı kullanmayı planlıyor “Aylık RSI 90’ın üzerine ulaştığında BTC’nin döngüleri nasıl bitirme eğiliminde olduğuna dikkat edin” diyor. “Ayrıca, her döngüde çift üst model sergiliyor, bu da beni bunun tekrar olduğuna inanmamı sağlıyor.”

Bennett, önümüzdeki birkaç ay içinde varlıktan yavaşça çıkmak için net gerçekleşmemiş kar/zarar (NUPL) ve aylık RSI’nin bir kombinasyonunu kullanmayı planlıyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin nereye gidiyor? İşte ünlü analistin beklediği zirve ve dip seviyeler !
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.