1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. 13 yaşındaki çocuğun DeFi projesi yatırımcılardan büyük ilgi gördü!

13 yaşındaki çocuğun DeFi projesi yatırımcılardan büyük ilgi gördü!

13 yaşındaki çocuğun DeFi projesi yatırımcılardan büyük ilgi gördü!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

13 yaşındaki Hindistanlı çocuk DeFi projesinin seed aşamasında 300,000 dolar topladı. Üstelik bu onun için ilk  değil. Detaylar haberimizde.

13 yaşındaki çocuğun DeFi projesine büyük ilgi!

Kripto ekosisteminin en gözde araçlarından bir DeFi platformları. Bu gözde projelerin içerisine dikkat çeken biri daha eklendi. 13 yaşında bir Hindistanlı çocuk yeni DeFi projesinin pre-seed funding (tohum öncesi fonlama) aşamasında 300,000 dolar topladı.

Gajesh Naik, Hindistan’ı Goa şehrinde yaşayan bir kripto meraklısı.Taksh adlı en son DeFi protokolü projesi için tohum öncesi finansmanda 300.000 dolar toplayarak ilgiyi üzerine çekti.

defi

Taksh, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler platformu Avalanche üzerinde başlatılan bir DeFi protokolü. Naik, kullanıcılara ödülleri ve verim çiftçiliğini birleştirerek verimlerini ve tasarruflarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olacak bir ödül sistemi sağlamayı amaçladığını söyledi.

İlgili: DeFi (Merkezsiz Finans) nedir?

Naik, Blockworks’e verdiği demeçte, Finansmanla ilgili amacım, projeyi nasıl büyütmem gerektiği ve ayrıca işe alım ve diğer pazarlama faaliyetlerine nasıl başlamam gerektiği konusunda bana tavsiyede bulunabilecek yatırımcılar bulmak” dedi.

Fonlama, Frontier’in kurucusu Ravindra Kumar ve açıklanmayan birkaç yatırımcı tarafından desteklendi. Naik, Blockworks’e verdiği demeçte, artırılan sermayenin projeyi ve denetimleri daha da geliştirmesini sağlayacağını belirtti.

“Merkezi borsaları kullanamıyorum ve yaşımdan dolayı sözleşme imzalayamıyorum, bu nedenle akıllı sözleşmeler yaşıma rağmen fon toplamamı sağladı.”

Bilindiği gibi Blockchain akıllı sözleşmeleri, yatırımcıların aracı olmadan sermaye sağlamalarına, anlaşmaları otomatikleştirmelerine ve yürütmelerine olanak tanıyor.

İlgili: Polygon (MATIC) nedir, geleceği nasıl?

Naik, akıllı sözleşmelerin kendisi gibi birçok gence kapı açacağına ve hangi yaşta olursa olsun yaratıcılığın gelişmesi için herhangi bir kısıtlama olmadan yoluna devam etmesine olanak tanıdığını belirtti.

Gajesh Naik’in yaptıkları bununla da sınırlı değil. ilk DeFi projesi Gaj Finance’in kripto para biriminde yaklaşık 1 milyon dolar yönetiyor. Naik aynı zamanda Polygon ağının geliştiricilerinden biri.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.