Bitcoin ne zaman 30,000 dolar olur? Mike Novogratz açıkladı

Bitcoin BTC
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi için beklentilerin altında bir yılı geride bırakıyoruz. BTC ne zaman 30,000 dolar olur? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin ne zaman 30,000 dolar olur?

2022 yılı kripto para piyasası için beklentilerin altında geçiyor. Geçtiğimiz yıl kasım ayında rekorların zamanı olmuş piyasanın toplam değeri 3 trilyon doların üzerine çıkmıştı. Bitcoin, 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Yıla ise 47,228 dolar ile başlayan BTC, uzun süre 39,000 dolar ile 42,000 dolar arasında dalgalanan bir fiyata sahip oldu ancak bu değeri de tutmayı başaramadı. BTC, yıl içerisinde 17,708 dolara kadar geriledi. Son haftalarda bir toparlanma görüntüsü verse de lider kripto hala eski günlerinden çok uzak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ve kripto paralar neden değer kaybetti?

Bu sorunun cevabı aslında tek değil. Ancak özetlemek gerekirse dünya genelinde yaşan büyük covid pandemisinin ekonomik etkileri yeni görülmeye başlanıyor. Enflasyon dünyanın ortak bir sorunu haline gelmeye başladı. Başlangıçta enflasyondan koruma aracı olarak kripto paralara yönelen yatırımcılar merkez bankalarının sert politikaları ve faiz artırımları ile riskli varlıklardan uzaklaştı. Risk ise kriptonun göbek adı sayılabilir.

Bu hızla sıkılaşan para politikaları, teknoloji ağırlıklı NASDAQ’nun 2021 Kasım ortasındaki en yüksek seviyelerinden bu yılın haziran ayının sonuna kadar %31 düştüğünü gördü.

Kripto paralar da bu düşüşten nasibini aldı ve piyasanın toplam değeri 1 trilyon doların altına geriledi.

Bitcoin ne zaman 30,000 dolar olacak?

Kripto finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital Holdings’in kurucusu Michael Novogratz, Bitcoin’e bakış açısı ve 2022’de yeniden 30,000 doları görüp görmeyeceği sorusuna cevap olarak önce daha fazla kurumsal yatırımcı ilgisinin geri geldiğini görmemiz gerektiğini verdi. Geççtiğimiz yıl artan kurumsal ilgi bir miktar azalmış görünüyor.

“Bitcoin bu yükselişte 30.000 doları geçecek mi? Göreceğiz- şüpheliyim. Sanırım şimdi muhtemelen bu aralıkta olacağız. Bir süreliğine 20.000$, 22.000$ veya 30.000$ aralığında olursak açıkçası mutlu olurum. Adil olmak gerekirse, büyük kurumsal akışlar görmüyoruz, ancak kimsenin geri adım attığını da görmüyoruz.”

Milyarder, Fed’in sıkılaştırma politikalarına işaret ederek, bu ortamda “2021 veya 2017’de gördüğümüz çılgınlığın yeniden alevlendiğini görmüyorum” dedi.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 23,789 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin ne zaman 30,000 dolar olur? Mike Novogratz açıkladı

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ne zaman 30,000 dolar olur? Mike Novogratz açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.