1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin madenci cüzdanları ilk kez dondu!

Bitcoin madenci cüzdanları ilk kez dondu!

Bitcoin madenci cüzdanları ilk kez dondu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain analiz firması Glassnode tarafından paylaşılan bir metrikte ibre, 27 Aralık’tan bu yana ilk kez pozitif bölgeye işaret ediyor.

Bitcoin madenci cüzdanları 27 Aralık’tan bu yana ilk kez durdu!

Moskovski Capital CEO’su Lex Moskovski Glassnode tarafından hazırlanan, Bitcoin madencilerinin BTC’lerini satmayı bıraktığını ve birikmeye başladığını gösteren bir grafik paylaştı.

Glassnode tarafından ortaya konulan bu metrikte ibre, 27 Aralık’tan bu yana ilk kez pozitif bölgeye işaret ediyor.

Miner Net Position indikatörü ilk kez yeşil bölgede!

Popüler analiz şirketi Glassnode tarafından hazırlanan grafik, madencilere ait cüzdanlardan Bitcoin çıkışını baz alan bir indikatörün (Miner Net Position -MNP) 27 Aralık’tan bu yana ilk kez yeşile döndüğünü söylüyor.

Glassnode verileri, madencilerin nihayet Bitcoin’lerini piyasaya sürmek yerine biriktirmeye başladığını gösteriyor.

Yani madenciler artık Bitcoin’lerini satmak için acele etmiyor. Ve yaklaşık iki ay boyunca kazdıkları BTC’leri sattıktan sonra, nihayet biriktirmeyi tercih ediyorlar.

MNP, madencilerin son iki aydır satış yaptığını ancak ilk kez dün (26 Şubat’ta) satmayı bıraktığını gösteriyor. 

bitcoin madenci

Bitcoin fiyatını madenciler mi düşüyor?

Bitcoin her ne zaman düzeltme yapsa, düşüşün açığa satış yapan madencilerden kaynaklandığı iddia edilir. Ancak ağ verileri bu kez bu iddiayı desteklemiyor.

Yani bu göstergeden yola çıkarak; Bitcoin fiyatında dün yaşanan düzeltme üzerinde madencilik cüzdanlarından kaynaklı satışların etkili olmadığını söyleyebiliriz.

Kaynak

Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği yasal mı?

Bitcoin’e sahip olmak ve madenciliğini yapmak çoğu ülkede yasal. Ancak Cezayir, Mısır, Fas, Bolivya, Ekvador, Nepal ve Pakistan gibi bazı ülkelerde yasa dışı. Yine de genel olarak Bitcoin kullanmak ve BTC mining dünyanın büyük bir kısmında yasal.

Bitcoin zorluğu nedir?

Zorluk, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, ağın hash gücü değiştikçe bloklar arasındaki ortalama süreyi sabit tutmak için kullandığı bir parametre. Ağda çalışan madenci sayısı ve onların sağladığı hesaplama gücü arttıkça Bitcoin zorluğu da yükseliyor. Tam tersi durumda da düşer.

Etiketler: