Loading...
btc
BTC
-0.79%
Bitcoin
66.997,91 USDT
eth
ETH
2.64%
Ethereum
3.530,57 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
383,94 USDT
xrp
XRP
-1.04%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
72,06 USDT
bnb
BNB
0.27%
Binance Coin
588,86 USDT
sol
SOL
-0.76%
Solana
177,54 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
0.52%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.22%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin madenciliğinin yeni başkentinde egemenlik savaşları yaşanıyor!

Bitcoin madenciliğinin yeni başkentinde egemenlik savaşları yaşanıyor!

bitcoin madenciliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilerinin yeni durağı Amerika Birleşik Devletleri oldu. Madenciler piyasayı kontrol etmek için büyük rekabet içerisinde. Detaylar haberimizde.

Bitcoin madenciliğinin yeni başkentinde egemenlik savaşları yaşanıyor!

Dünya Bitcoin madencileri için gittikçe küçülüyor. Geçtiğimiz yılın ortasına kadar madencilik faaliyetlerinin yaklaşık %50’si Çin anakarasında gerçekleştiriliyordu. Tüketilen enerji miktarı ve Çin’in kripto paralara bakış açısı madencilik faaliyetlerini yasaklamasına neden oldu.

bitcoin madenciliği

Bu yasakların ardından Bitcoin madencileri kendilerine yeni lokasyonlar aradı. Madenciler yoğun olarak İran, Kazakistan ve Amerika Birleşik Devletleri’ne akın etti. Ancak İran ve Kazakistan’da yaşanan enerji sorunları nedeniyle yoğun baskılar yaşanıyor. Avrupa be Hindistan’da da durum farklı değil. Nihayetinde madenciler kendilerine en uygun ve en güvenli bölge olarak ABD’yi seçti.

İlgili: Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaleti Bitcoin madencilik şirketlerinin yeni merkezi haline geldi. Teksas Valisi Greg Abbott, kripto paralara büyük destek veriyor ve Teksas’ın kripto paranın merkezi olacağını dile getiriyor. Teksas genelinde 27 Bitcoin madencilik şirketi faaliyet gösteriyor.

Bunların önde gelen 7 tanesi Teksas’daki madencilik pastası için kıyasıya bir rakabet halinde. Geosyn Mining’in kurucu ortağı Caleb Ward, 2022 yılının hemen başında 20,000 metrekarelik yeni bir tesis kurduklarını açıkladı. Bu tesiste mart ayının sonuna kadar 530 Bitcoin madencilik makinasının aktif hale gelmesi bekleniyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Dünyanın en iyi bitcoin madenciliği şirketlerinden biri olan ve küresel ağ hash oranının yaklaşık %13’ünü temsil eden Poolin CEO’su Kevin Pan, TechCrunch’a hedeflerinin Teksas’taki iki gigawatt’lık madencilik tesisini dört kattan fazla büyütmek olduğunu söyledi. Pan, “Teksas, önümüzdeki iki yıl içinde dünyanın Bitcoin başkenti olacak” dedi.

Teksas’ta yenilenebilir enerji kaynakları enerji üretiminde büyük bir paya sahip. Bunlardan en önemlisi rüzgar enerjisi ve aya göre değişmekle beraber üretimin yaklaşık %7’si ila %20’si rüzgar enerjisinden elde ediliyor.

Teksas’ın güneş enerjisi potansiyeli de oldukça fazla. Bu durum hem Teksas’lı yöneticileri hem de Bitcoin madencilik şirketlerini memnun ediyor. Çin’in yasaklarının Bitcoin’e orta ve kısa vadede faydası olacağı değerlendiriliyordu. Geldiğimiz noktada hem çevresel etkiler hem de öngörülebilirlik açısından Bitcoin madencilik faaliyetlerinin ABD’de toplanması sektör için oldukça yararlı görünüyor.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,720 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.