1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madenciliği ile aylık 35,000 dolar kazanan iki çocuk

Bitcoin madenciliği ile aylık 35,000 dolar kazanan iki çocuk

Bitcoin madenciliği ile aylık 35,000 dolar kazanan iki çocuk
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu iki çocuk, Bitcoin madenciliği yaparak aylık 35,000 dolar kazanıyor. İşe, oyun bilgisayarlarını madencilik donanımına dönüştürmekle başlamışlar. Şimdi ise işi 100 kat büyüttüler.


Bitcoin madenciliği ile aylık 35,000 dolar kazanan iki çocuk

Kardeşler Ishaan ve Aanya Thakur, ilk defa kripto paraları babaları Manish Raj’dan durmuştu. Baba Raj, eski bir Wall Street yatırım bankacısı ve sürekli çocuklarına Bitcoin ve altcoinlerden bahsederdi. Anlattıkları ilgilerini çekince bu sefer çocuklar nasıl kripto para madenciliği yapılır konusunu araştırmaya başlamış.

İşe bu yılın Nisan ayında başlamışlar ve kripto para madenciliğinden ilk gün 3 dolar kazanmışlar. ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan bu erkek ve kız kardeşler, o zamandan bu yana çok yol kat etti ve şimdi 3 kripto para madenciliğinden aylık 35,000 dolardan fazla kazanıyor.

İlgili – Ofiste Bitcoin madenciliğine 15 yıl hapis cezası

9 yaşında ve dördüncü sınıfa giden Aanya şöyle diyor:

“Başlangıçta sadece teknolojiyi öğrenmek için madenciliğe başlamıştık. Ancak bunu yaparken bir de para kazandığınızda daha da eğlenceli oluyor. Madencilik en başta çok karmaşık görünüyor ama aslında çok basit.”

Bitcoin madenciliği ile aylık 35,000 dolar kazanan iki çocuk

14 yaşındaki Ishaan ise madencilik işinin büyük bir kısmının en başta yapılan kurulum daha sonra bilgisayarların ince ayarlarından oluştuğunu söylüyor. Bu iki kardeş, madenciliğin nasıl yapıldığını Youtube videolarını izleyerek ve Reddit paylaşımlarını okuyarak öğrenmiş.

9. sınıf öğrencisi Ishaan şöyle devam ediyor:

“Bir defa bilgisayarları kurdunuz mu makinleler kendisi çalışıyor ve çok az iş kalıyor. Ancak okul başlayandan bu yana bir sadece hafta sonları kripto para madenciliği yapabiliyoruz.”

“Velilerimiz, asıl odaklandığımızın okul olmasına dikkat ediyor. Dallas veri merkezinden bir teknik personel kiraladık ve ihtiyaç halinde bize yardımcı oluyor. Biz okulda olduğumuzda makinlerin sorunsuz çalışmasına teknisyenler bakıyor.”

Kripto para madenciliği, karmaşık matematiksel problemlerin çözümü ile yapılıyor. Bunun için de güçlü bilgisayarlar gerekiyor. Madencilik yapanlar ise ödül olarak kripto para elde ediyor. Mesela, Bitcoin madencileri bloklar için rekabet ediyor. Bu blokları doğrulayanlar BTC ödül kazanıyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.