1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin madencilerini üzen haber!

Bitcoin madencilerini üzen haber!

Bitcoin madencilerini üzen haber!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin madencilerini üzen bir olay gerçekleşti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin madencilerini üzen haber!

Bitcoin madencilerinin gündemi yoğun. Madencilik kripto para ekosisteminin en önemli faaliyet alanlarından biri. Piyasaya olan ilgi arttıkça madencilik faaliyetleri de büyük operasyonlar haline geldi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl Çin, Bitcoin madencilik operasyonlarının çok büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyordu. Çin’in yüksek enerji tüketimini gerekçe göstererek madenciliği yasaklaması sonucu Bitcoin madencileri kendilerine yeni lokasyonlar aramaya başladı ve hızla başta ABD olmak üzere Kazakistan ve İran gibi ülkelerde kendilerine yer buldular.

Bitcoin madencilik

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir çalışma Bitcoin madenciliğinin en yoğun yapıldığı ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olduğunu ortaya koydu. Toplam hash gücünün %37,4’ü ABD’de. Çin’de yasakların ardından yer altına inen ve illegal yollar ile madencilik yapan kişi sayısı artınca Çin’de sıralamada ikinci sıraya yükseldi. Madenciliğe ilgi artarken ABD’de den madencileri üzen bir haber geldi.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır?

Amerika’da geçtiğimiz hafta, Niagara Şelalesi’ndeki bir Bitcoin madencilik tesisinin trafo merkezinde meydana gelen patlama bir yangına yol açtı ve binlerce makinenin çevrimdışı olmasına neden oldu.

10 Mayıs’ta gerçekleşen olay Blockfusion’a ait tesiste meydana geldi. Müşterilerinden biri olan Bit Digital, yaptığı açıklamada 2.515 Bitcoin madencilik cihazının ve sitede faaliyet gösteren yaklaşık 710 Ethereum madencisinin gücünün kesildiğini söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirket, yaptığı açıklamada operasyonların birkaç hafta içerisinde yeniden başlayacağını ancak yine de gecikmelerin meydana gelebileceğini belirtti.

“Operasyonların birkaç hafta içinde yeniden başlaması bekleniyor, ancak şu anda zamanlama konusunda hiçbir güvence verilemez. Blockfusion, gücü mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek için sigortacısı ve yardımcı kuruluşla birlikte çalışıyor.”

Bit Digital, olay sırasında hiç kimsenin yaralanmadığını ve madencilik merkezi binasında veya Bit Digital’in madencilerinde önemli bir hasar olmadığını açıkladı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 28,903 dolardan işlem görüyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

 

Bitcoin madencilerini üzen haber!

 

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: