Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin madencilerini üzen haber!

Dünyanın en büyük kripto para borsasından Bitcoin madencilerine güzel haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin madencilerini üzen bir olay gerçekleşti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin madencilerini üzen haber!

Bitcoin madencilerinin gündemi yoğun. Madencilik kripto para ekosisteminin en önemli faaliyet alanlarından biri. Piyasaya olan ilgi arttıkça madencilik faaliyetleri de büyük operasyonlar haline geldi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl Çin, Bitcoin madencilik operasyonlarının çok büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyordu. Çin’in yüksek enerji tüketimini gerekçe göstererek madenciliği yasaklaması sonucu Bitcoin madencileri kendilerine yeni lokasyonlar aramaya başladı ve hızla başta ABD olmak üzere Kazakistan ve İran gibi ülkelerde kendilerine yer buldular.

Bitcoin madencilik

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir çalışma Bitcoin madenciliğinin en yoğun yapıldığı ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olduğunu ortaya koydu. Toplam hash gücünün %37,4’ü ABD’de. Çin’de yasakların ardından yer altına inen ve illegal yollar ile madencilik yapan kişi sayısı artınca Çin’de sıralamada ikinci sıraya yükseldi. Madenciliğe ilgi artarken ABD’de den madencileri üzen bir haber geldi.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir, nasıl yapılır?

Amerika’da geçtiğimiz hafta, Niagara Şelalesi’ndeki bir Bitcoin madencilik tesisinin trafo merkezinde meydana gelen patlama bir yangına yol açtı ve binlerce makinenin çevrimdışı olmasına neden oldu.

10 Mayıs’ta gerçekleşen olay Blockfusion’a ait tesiste meydana geldi. Müşterilerinden biri olan Bit Digital, yaptığı açıklamada 2.515 Bitcoin madencilik cihazının ve sitede faaliyet gösteren yaklaşık 710 Ethereum madencisinin gücünün kesildiğini söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Şirket, yaptığı açıklamada operasyonların birkaç hafta içerisinde yeniden başlayacağını ancak yine de gecikmelerin meydana gelebileceğini belirtti.

“Operasyonların birkaç hafta içinde yeniden başlaması bekleniyor, ancak şu anda zamanlama konusunda hiçbir güvence verilemez. Blockfusion, gücü mümkün olan en kısa sürede geri yüklemek için sigortacısı ve yardımcı kuruluşla birlikte çalışıyor.”

Bit Digital, olay sırasında hiç kimsenin yaralanmadığını ve madencilik merkezi binasında veya Bit Digital’in madencilerinde önemli bir hasar olmadığını açıkladı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 28,903 dolardan işlem görüyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

 

Bitcoin madencilerini üzen haber!

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.