1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya döndü. Bu durum sonucu haftalardır beklenen performansı göstermeyen Bitcoin Nisan ayında bir sürprize mi hazırlanıyor? Bitcoin madencilerinin net pozisyonunun olumluya dönmesi yeni bir ralli işareti olabilir mi?


Bitcoin Madencileri yeni bir ralliye mi işaret ediyor?

Bitcoin haftalardır can sıkıcı bir volatilite ortaya koyduktan sonra Nisan ayının başlaması ile da kendine gelmeye başladı  Son bir kaç gündür Bitcoin daha dengeli bir hareket içinde ve daha az volatil durumda.  Bitcoin volatilite endeksine göre, 30 günlük volatailite %5.4  gibi bir orandan yazımızı yazdığımız an itibari ile %3.42 ‘ye düşmüş durumda.

Kripto paralarin rakipsiz lideri Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yükseği olan 61,8 doların altında konsolide oluyor. Ethereum  2144 fiyatı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra yatırımcılar arasında Bitcoin’in de yeni bir ATH gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. . 

Zincir üstü metriklerden birisine göre  Bitcoin’in yeni bir  ATH göstermesi için önemli bir hareket sergilemesi gerekiyor.

Bitcoin madencileri net pozisyon değişim analizi

Bitcoin madencilerinin net pozisyon değişikliğinin geçtiğimiz Salı günü olumluya dönmesinden bu yana, madenciler BTC biriktirmeye devam ettiler. Madenci net pozisyon değişikliği, madencilik havuzlarının işlem akışını temsil ediyor; ölçüt pozitif olduğunda, madenciler tarafından satılan toplam Bitcoin sayısı, tutulan miktardan daha az demektir.

bitcoin madencileri Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Madencilerin yeniden Bitcoin biriktirmeye başlaması  yakın bir gelecekte Bitcoin fiyatının artacağına dair bir işaret.

1 Nisan’da, net pozisyon değişikliği günde toplam 4514 tokenle zirve yaptı. Madencilerin bu seviyelerde biriktirdiği son zaman  dilimi Aralik 2020 olmuştu. O dönemde Bitcoin fiyatını ikiye katlayarak 20.000 dolardan 40.000 dolara çıkarmıştı.

Bu yıl 100.000 dolarlik bir ralli görecek miyiz?

 Kurumsalların Bitcoin’e talebi arttıkça ve Bitcoin’i “dijital altın” olarak anlatmaya devam ettikçe yeni zirveler bizi bekliyor olacak. JP Morgan kısa süre önce Bitcoin fiyat beklentilerine ilişkin uzun vadeli görünümünü 130.000 dolar olarak güncellemişti ve kurumsal yatırımcının artan sayısına ve azalan volatiliteye dikkat çekmişti. Dahası, JP Morgan altının, Bitcoin’den ciddi şekilde düşük performans göstermeye devam ettiğini de vurgulamıştı  Son 2 çeyrekte altın piyasasından 20 milyar dolarlık sermaye çıkışı oldu. Aynı dönemde Bitcoin yatırımları 7 milyar dolar arttı. Bu da demektir ki para bitcoine akıyor. Nisan ayı Bitcoin için nasıl bir sürpriz hazırlıyor dersiniz?

İlgili:JP-Morgan’dan Bitcoin-Altın tahmini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.