Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Bitcoin madecileri büyük çıkmazda!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya döndü. Bu durum sonucu haftalardır beklenen performansı göstermeyen Bitcoin Nisan ayında bir sürprize mi hazırlanıyor? Bitcoin madencilerinin net pozisyonunun olumluya dönmesi yeni bir ralli işareti olabilir mi?


Bitcoin Madencileri yeni bir ralliye mi işaret ediyor?

Bitcoin haftalardır can sıkıcı bir volatilite ortaya koyduktan sonra Nisan ayının başlaması ile da kendine gelmeye başladı  Son bir kaç gündür Bitcoin daha dengeli bir hareket içinde ve daha az volatil durumda.  Bitcoin volatilite endeksine göre, 30 günlük volatailite %5.4  gibi bir orandan yazımızı yazdığımız an itibari ile %3.42 ‘ye düşmüş durumda.

Kripto paralarin rakipsiz lideri Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yükseği olan 61,8 doların altında konsolide oluyor. Ethereum  2144 fiyatı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra yatırımcılar arasında Bitcoin’in de yeni bir ATH gösterip göstermeyeceği merak konusu oldu. . 

Zincir üstü metriklerden birisine göre  Bitcoin’in yeni bir  ATH göstermesi için önemli bir hareket sergilemesi gerekiyor.

Bitcoin madencileri net pozisyon değişim analizi

Bitcoin madencilerinin net pozisyon değişikliğinin geçtiğimiz Salı günü olumluya dönmesinden bu yana, madenciler BTC biriktirmeye devam ettiler. Madenci net pozisyon değişikliği, madencilik havuzlarının işlem akışını temsil ediyor; ölçüt pozitif olduğunda, madenciler tarafından satılan toplam Bitcoin sayısı, tutulan miktardan daha az demektir.

bitcoin madencileri Bitcoin madencileri net pozisyonda olumluya dönerse!

Madencilerin yeniden Bitcoin biriktirmeye başlaması  yakın bir gelecekte Bitcoin fiyatının artacağına dair bir işaret.

1 Nisan’da, net pozisyon değişikliği günde toplam 4514 tokenle zirve yaptı. Madencilerin bu seviyelerde biriktirdiği son zaman  dilimi Aralik 2020 olmuştu. O dönemde Bitcoin fiyatını ikiye katlayarak 20.000 dolardan 40.000 dolara çıkarmıştı.

Bu yıl 100.000 dolarlik bir ralli görecek miyiz?

 Kurumsalların Bitcoin’e talebi arttıkça ve Bitcoin’i “dijital altın” olarak anlatmaya devam ettikçe yeni zirveler bizi bekliyor olacak. JP Morgan kısa süre önce Bitcoin fiyat beklentilerine ilişkin uzun vadeli görünümünü 130.000 dolar olarak güncellemişti ve kurumsal yatırımcının artan sayısına ve azalan volatiliteye dikkat çekmişti. Dahası, JP Morgan altının, Bitcoin’den ciddi şekilde düşük performans göstermeye devam ettiğini de vurgulamıştı  Son 2 çeyrekte altın piyasasından 20 milyar dolarlık sermaye çıkışı oldu. Aynı dönemde Bitcoin yatırımları 7 milyar dolar arttı. Bu da demektir ki para bitcoine akıyor. Nisan ayı Bitcoin için nasıl bir sürpriz hazırlıyor dersiniz?

İlgili:JP-Morgan’dan Bitcoin-Altın tahmini

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.