1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek? İşte 2 göstergenin yönü

Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek? İşte 2 göstergenin yönü

Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek? İşte 2 göstergenin yönü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan düşüş devam ediyor. Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek, temel göstergeler neye işaret ediyor? Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek? İşte 2 göstergenin yönü

Kripto piyasasında düşüş bugün de devam ederken tüm gözler lider kripto para birimi Bitcoin’de. BTC, 20,000 dolarlık kritik destek noktasına yeniden yaklaştı. Kripto para yatırımcıları kısa vadede Bitcoin’in yönünün neresi olacağını merak ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

BTC, son 24 saat içerisinde %1,73 son 7 günde ise %30 değer kaybetti. Ayı piyasası şartları sertleşirken Bitcoin’in temel iki indikatörü BTC’nin yönü hakkında fikir veriyor. Yatırımcı duyarlılığını ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, aşırı korku anlamına gelen seviyelere 9’a kadar düştü. En son Ağustos 2019’da bu kadar düşük seviyelere inmişti. Bu göstergeye göre Bitcoin’deki satış baskısı devam ediyor. LUNA krizinin piyasada yarattığı güvensizliğe ek olarak Fed’in 75 baz puanlık faiz artışı yatırımcıları riskli piyasalardan uzaklaştırıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ayrıca, son Celsius fiyaskosu da piyasada bir ağırlık oluşturdu. Bitcoin’in hisse senedi endeksleriyle yakından ilişkili olduğu biliniyor. Fed Başkanı Jerome Powell’in temmuz ayında başka bir faiz artırımına işaret etmesi de kripto piyasasında belirsizliği tırmandırdı.

CryptoQuant CEO’su  Ki-Young Ju’ya Twitter’dan yaptığı paylaşımda yakın zamanda Coinbase’den Bitfinex’e 15.000 BTC’nin taşındığını belirtti. bu, kripto hedge fonunun long pozisyonlar için teminat doldurduğunu veya piyasa yapıcıların (MM’ler) müşterileri için satış emirleri yürütmek için likidite doldurduğunu gösterebilir diyerek Bitcoin’in her iki durumda da düşüş eğiliminde olacağını söyledi.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20,644 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri ise 400 milyar doların altına geriledi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin kısa vadede nasıl hareket edecek? İşte 2 göstergenin yönü

 

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

Etiketler: