1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin için bir kötü haber de Michael Saylor ve MicroStrategy’den gelir mi?

Bitcoin için bir kötü haber de Michael Saylor ve MicroStrategy’den gelir mi?

Bitcoin için bir kötü haber de Michael Saylor ve MicroStrategy’den gelir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder Michael Saylor, MicroStrategy’nin borç alarak yaptığı dev Bitcoin konusu ile ilgili endişelere cevap verdi. Ona göre burada teminat çağrısı (margin call) endişesi yersiz. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Milyarder Michael Saylor, MicroStrategy’nin dev Bitcoin pozisyonu endişelerini cevapladı

MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor, şirketin borç kullanılarak satın alınan Bitcoin (BTC) varlıklarının bir kısmının tasfiye edilebileceğine dair endişelere yanıt verdi.

Saylor, bu konu hakkında CNBC röportajı sırasında konuştu. Ona göre burada bir teminat çağrısı (margin call) ihtimali düşük. Çünkü MicroStrategy’nin borç kullanılarak edinilen Bitcoin pozisyonu yeterince teminatlandırıldı. Şöyle açıklıyor:

“Milyarlarca dolarlık bir bilançoda, teminatlandırmamız gereken sadece 200 milyon dolarlık bir kredimiz var. Ve şu anda 10 kat fazla teminatlandırılmış durumdayız. Eğer piyasa 10 kat düşerse, elimizde nakit var ve nakit akışı oluştururuz.

Teminat çağrısı (margin call) hiçbir şekilde sorun değil ve endişe oluşturmuyor. Sadece beni Twitter’da ünlü yaptı. Bunu takdir ediyorum. Ve Twitter trolleri bana saldırmaya bayılıyor çünkü bu onlara yapacak bir şey veriyor.”

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Teminat çağrısında (margin call), bir trader ya da yatırımcının, kaldıraçlı bir pozisyonun kapanmasını veya tasfiyesini önlemek için daha fazla fon koyması gerekir. Çünkü en düşük marjın altında kalmış demektir. Bu durumda aracı kurum yatırımcıya marjı tamamlaması ile ilgili bir çağrıda bulunur.

MicroStrategy CEO’su, kurumsal analitik yazılım firmasının borcunun çoğunun, faiz oranları artırılmadan önce alındığı için yönetilebilir olduğunu söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Şirketin genel olarak bilanço stratejisine gelince, faiz oranları iki katına çıkmadan önce %1,8 karma faiz oranıyla 2,2 milyar dolar borç aldık… %1,5 faizle 2 milyar doları alma şansınız olsaydı, makul bir şey gibi görünüyor. Bunu yaptığımıza memnunum. Çoğu teminatsız borçtur – 1,7 milyar doları teminatsızdır. 500 milyon doların vadesi biz parayı aldıktan yedi yıl sonra gelecek. Bu yüzden sağlam bir bilançomuz olduğunu hissediyoruz, rahatız ve marj kredisi iyi yönetiliyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: