1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin keskin düşüşün ardından ivme kazanıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin keskin düşüşün ardından ivme kazanıyor!

Bitcoin keskin düşüşün ardından ivme kazanıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin bugün, önemli bir psikolojik destek seviyesini daha kırdı! En büyük kripto para, piyasa duyarlılığını büyük ölçüde etkileyecek bir seviye olan 30.000 doların altına düştü. Peki bundan sonra ne olacak?

Bitcoin keskin fiyat hareketlerine devam ediyor

Bitcoin bugün piyasa duyarlılığını büyük ölçüde etkileyecek bir seviye olan 30.000 doları kırdı ve 28.800 dolara kadar düştü. Ancak buradan hızlı bir tepki alarak, yaklaşık 3500 dolarlık bir artış kaydetti.

Şu an ise 32.300 dolar aralığında işlem görüyor. Bu aralık hala, nisan ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 daha düşük.

bitcoin keskin Bitcoin keskin düşüşün ardından ivme kazanıyor!

Pazartesi günü, Bitcoin ve Ethereum düşüşe geçerken, 1 milyar doların üzerinde likidasyon gerçekleşti. Bitcoin son 24 saat içinde, ocak ayının sonundan bu yana görülmeyen bir seviyeye düştü.

https://twitter.com/saxena_puru/status/1407311482329583623?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1407311482329583623%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcryptobriefing.com%2Fbitcoin-falls-below-key-support-30k-dragging-alts-lower%2F

Son zamanlarda piyasaya hakim olan satış baskısı üzerinde büyük ölçüde, Çin hükümetinin, Bitcoin madenciliğini ve alım satım işlemlerini yasaklamak için harekete geçtiği yönünde yapılan haberlerin etkisi vardı.

Çin, dünyanın önde gelen BTC madencilik merkezi ve hatta belki de en büyük ticaret pazarı. Bununla birlikte, Çin’in yeni dijital yuan ile ilgili planları her zamankinden daha çok konuşuluyorken, hükümetin Bitcoin ile rekabet etmeye isteksiz olduğu görülüyor.

Esasen Çin geçmişte de birçok kez, Bitcoin’i yasaklamak veya kısıtlamak için önlemler aldı ve belki de bu sefer, piyasalarda sessiz bir tepkiye yol açtı. Fakat Çin gerçekten Bitcoin’e karşı sert önlemler alırsa, etkisi çok daha şiddetli olacaktır.

Bitcoin fiyatı daha fazla düşer mi?

Delta CEO’su Pankaj Balani, son fiyat hareketleri üzerine bir söyleşi yaptı:

“BTC, son 5 haftadır 30 bin ila 42 bin dolar arasında konsolide oluyor. Bu konsolidasyonun önümüzdeki haftalarda da devam edeceğini düşünüyoruz” diyen Balani, piyasaların toparlanmaya devam edeceğini söyledi ve makro görünümün hala umut vaad ettiğinden bahsetti.

Balani, Delta Exchange olarak önümüzdeki haftalarda BTC’nin sıçrama yapmasını ve yeniden 40.000 dolara tırmanmasını beklediğini belirtti. Bununla birlikte, yatırımcıların dikkat etmesi gereken kilit seviyenin 30.000 dolar olduğunu da kaydetti.

“30.000 doları kabullenirsek; piyasadaki genel hissiyat büyük bir darbe alacak. 30 bin doların altına doğru gerçekleşecek kesin bir düşüş ve bu seviyenin altındaki bir kapanış, BTC ile birlikte tüm kripto piyasalarında yoğun bir satış baskısına daha neden olabilir.”

Maalesef Bitcoin bugün bu destek hattını kırdı. Ethereum en düşük seviye olarak 1.700 doları görürken, piyasa değeri bakımından en büyük 20 altcoinin neredeyse tamamı %30’un üzerinde düşüş kaydetti.

Analistler özellikle de son birkaç gündür, Bitcoin’de 30.000 doların altına doğru gerçekleşecek bir düşüşün, piyasada büyük bir satış baskısını tetikleyebileceğini söylüyordu. Parite bu seviyenin altına düşerken, bu hareket piyasada büyük bir satış baskısını tetikledi. Ancak buradan güzel bir tepki alarak, hızlı bir şekilde 32 bin dolara yaklaştı.

Muhtemelen bu kırılma, piyasadaki birçok kişiyi korkutacak ve bu düşüşünün, altcoinler üzerindeki olumsuz etkisi bir süre daha görülmeye devam edecek. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: