fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Altcoinlerin çift haneli kayıpları Bitcoin’e yaradı

Altcoinlerin çift haneli kayıpları Bitcoin’e yaradı

Altcoinlerin çift haneli kayıpları Bitcoin’e yaradı
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası zor günler geçiriyor. Bitcoin fiyatı 31,000 dolara düşerken, altcoinler ise çift haneli kayıplar yaşıyor. Böyle bir ortamda altcoinlerdeki düşüş BTC hakimiyetine yaradı.


Altcoinlerin çift haneli kayıplar ile Bitcoin hakimiyetinde yükseliş

Bitcoin fiyatı dip arayışını sürdürüyor. Kısa süre önce BTC fiyatı 31,000 dolara doğru yeni bir dalış yaptı. Buna rağmen Bitcoin’in piyasa hakimiyeti aylık zirveye yükseldi. Çünkü birçok alternatif coin (altcoin) çift haneli kayıplar yaşıyor.

KoinMedya olarak hafta sonu Bitcoin’in kayıpların bir kısmını telafi ederek 36,000 doların üzerine pump yaptığını haber vermiştik. Buna rağmen Çin’in tetiklediği FUD, söz konusu yükselişi hızla tersine çevirdi.

İlgili – Çin Bitcoin madencilerinin işi bitti

Birkaç gün içinde Bitcoin yeniden yüklü miktarda değer kaybı yaşadı ve 31,000 dolara kadar düştü. Bu, kripto paranın Haziran’ın başından bu yana gördüğü en düşük seviye.

O zamandan bu yana boğalar toparlanmak için kısa bir girişimde bulundu. Bu girişim sırasında BTC fiyatı kısa süreliğine gün içi zirvesi olan 33,000 dolara yükseldi. Buna rağmen ortaya çıkan tüm ayı işaretleri ile kripto para yeniden değer kaybetti ve şu an 31,000 doların üzerinde kalma mücadelesi veriyor.

Her ne kadar Bitcoin’in piyasa değeri 600 milyar dolar gibi çok büyük bir kayıp yaşasa da BTC hakimiyeti son düşüşler sonucu yükselişe geçti. Coin360 verilerine göre, Bitcoin hakimiyeti yüzde 48.17’ye yükselerek son bir ayın en yüksek değerine ulaştı.

Altcoinlerin çift haneli kayıplar ile Bitcoin hakimiyetinde yükseliş

Kaynak: Coin360

Bu arada kripto piyasasının geri kalanı kırmızı. ETH 1,800 dolara kadar düşerken, XRP 0.57 dolarlardan işlem görüyor. Birçok altcoin ise son 24 saatte çift haneli kayıplar verdi.

İlgili – Ripple teknik analizi: XRP fiyatında yüzde 20 düşüş beklentisi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: