1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin ile DeFi üzerinden nasıl gelir elde edilir?

Bitcoin ile DeFi üzerinden nasıl gelir elde edilir?

Bitcoin ile DeFi üzerinden nasıl gelir elde edilir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ile DeFi üzerinden gelir elde etmek mümkün mü? Riskli, ama yapılabilir. Andreas Antonopoulos da BTC ile pasif gelir elde etmenin en iyi yolunun DeFi platformu olduğunu söylüyor.


Bitcoin ile DeFi üzerinde pasif gelir kazanmak

Herkesin hayalindeki şey şu: Neredeyse hiç çaba harcamadan para kazanmak. En iyisi de bunu kripto paralar ile yapmak.

Teknoloji girişimcisi, yazar ve Bitcoin destekçisi Andreas Antonopoulos, Bitcoin ile pasif gelir elde etmenin en iyi yolunu açıkladı. Tabii risk de içeriyor.

Antonopoulos, hafta sonu düzenlediği canlı yayın soru cevap sırasında, BTC ile pasif gelir etmenin en iyi yolunun merkeziyetsiz finans yani kripto sektörünün bu aralar çok konuşulan alanı DeFi’den geçtiğini söyledi.

DeFi, Ethereum blockchaini üzerinde kurulan ve geleneksel bankacılığı dönüştürmeye çalışan merkeziyetsiz bir finans sistemi. Buradaki amaç, herkesin ödünç alma, verme ve para biriktirme gibi hizmetlere erişimini kolaylaştırmak. Hem de bir banka olmadan.

İlgili – Korkulan oldu – DeFi platformu Balancer hacklendi!

Antonopoulos da DeFi üzerinden “sermayenizi çalıştırabilirsiniz” diyor. Daha kesin söylersek, Bitcoin ile DeFi üzerinde ödünç işlemleri ile faiz geliri elde edebilirsiniz. Başka türlü kripto paralarınız yastık altında yatmış olur. Uzmana göre bunun için şimdiye kadar en iyi platform ise MakerDAO.

MakerDAO, en büyük ikinci DeFi platformu. İki tokeni var: MKR ve Dai. Antonopoulos’un atıfta bulunduğu Dai token bir stabil coin ve ABD dolarına bağlı. Bu token ödünç için kullanılıyor.

MakerDAO’dan ödünç alındığında Dai oluşturulur. Kullanıcılar bu kripto parayı ödünç alır ve sonra da geri öder.

Antonopoulos şöyle diyor: “Pasif gelir, sermayenizi çalışmaya koyduğunuzda oluşur ve bunun da bazı riskleri var. Başka bir seçenek ise DeFi sözleşmesi kullanmak. Burada Bitcoin Ethereum’a ya da direkt olarak Dai’ye dönüştürülür. Bunu da platforma koyarak bu Dai’leri ödünç olarak verebilirsiniz.”

Lütfen Bkz: Şok iddia: SEC, Ripple davasında suç işliyor!

Ancak Bitcoin platformundan Ethereum platformuna taşınmanın bazı riskleri olduğunu da belirtiyor. Şöyle açıklıyor: “Bitcoin platformundan Ethereum platformuna taşınacaksınız ve buradaki güvenlik aynı değil. Ethereum’un bazı avantajları ve esneklikleri var ama bunun bedelini bir miktar güvenlik ile ödüyorlar.”

Andreas Antonopoulos’in bahsettiği riskler, bir dizi soruna yol açan ve sermayenizden düşüşe yol açabilecek gaz fiyatı artışları ve akıllı sözleşmedeki “bug” olayları ile ilgili.

Kaynak