Bitcoin için yeni boğa koşusu bekleniyor!

Analiz platformundan Cardano boğaları için iyi haber!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için yeni boğa koşusu için ayıların tükenişini bekledi gibi, son günlerdeki zararına satışlar bunu gösteriyor.

Tükenmiş’ ayılar zarara sattığından Bitcoin için yeni boğa koşusu bekleniyor

 

Genel alım ve hodl talebi bu hafta emsal teşkil ederken, düşüş eğilimi gösteren Bitcoin için satıcılar yükselen bu dalgayı durdurmaya çalışıyor gibi görünüyor.

 

Yeni veriler, Bitcoin (BTC) ayılarının “tükenmiş” olduğunu ve hatta bu hafta zarara satışlar olduğunu doğruladı.

Ticaret paketi platformu Decentrader’da bir analist olan Philip Swift, Salı günü yaptığı bir tweet’te, harcanan çıktı kar oranında (SOPR) devam eden bir yükseliş eğilimini gözlemlediğini paylaştı.

 

Bitcoin ayılarının FUD’si tükendi

 

Diğer şeylerin yanı sıra Bitcoin piyasalarındaki aşırı satım dönemlerini belirlemek için klasik bir metrik olan SOPR, geçen hafta Temmuz ayından bu yana ilk kez ibresini  “satın alma”ya döndürdü.

 

Geçen sefer ki düşüşten sonra,, BTC/USD daha sonraki birkaç hafta içinde 53.000$’lık yerel zirvelere çıktı ve tekrarın gerçekleşeceğine dair umutlar artık yüksek ve şimdilik panik havasından uzak bir ortam görülüyor.

 

Swift, “Son birkaç gün içinde daha fazla zincir üzerinde zarara satışlar gördük” dedi.

 

“Bu, özellikle agresif yaz satışlarından sonra yükseliş eğilimi gösteriyor. Ayılar yoruluyor. Bitcoin boğalarının çok yakında iktidarı devralma zamanı.”

 

Bitcoin için yeni boğa koşusu

SOPR, yukarı yönlü bir dönüş için çağrıda bulunan tek Bitcoin piyasa bileşeni olmadığını gösteriyor. Yatırımcıların, geçen haftaki fiyat düşüşüne rağmen hem büyük hem de küçük pozisyonlara ekleme yaparak devam etme üzerine bahse girdiği görülüyor.

Diğerleri ise, mevcut likit BTC arzında devam eden dramatik bir düşüşün, spot fiyat sıkışıklığını artırma potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.

MicroStrategy, emanetçi firma iddiasıyla mahkemeye veriliyor

Kesinlikle satmayan BTC yatırımcılarının bir grub kurumları aracı kullandığı iddiası, MicroStrategy’nin Pazartesi günü açıkladığı 5.050-BTC ek katılım ile kanıtlandı.

Kurumsal BTC varlıklarının güncellenmiş bir tablosunu yayınlayan analist Willy Woo için, firmanın   başkaları için bir Bitcoin koruyucusu olarak hareket ettiği giderek daha belirgin hale geliyor.

“İnsanların MicroStrategy’nin neden bu kadar büyük bir tutucu olduğunu merak etmesi sorusuna . Bence halka açık şirketler, MicroStrategy’den dönüştürülebilir bir borçlanma aracı satın almayı, BTC’ye maruz kalmak için dayanak varlığı elinde tutmaktan daha kolay buluyor. IMO MicroStrategy, birçok şirket için BTC’yi elinde tutuyor” diye bir Twitter açıklamasıyla cevap verdi.

Bitcoin için yeni boğa koşusu

 

MicroStrategy’nin toplam BTC tahsisi şu anda 114.000 BTC’yi aşıyor ve ortalama satın alma fiyatı 27.700 doların biraz üzerinde ve  bu mevcut spot fiyatın %40 altında denk geliyor.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin için yeni boğa koşusu bekleniyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.