1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist müjde verdi!

Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist müjde verdi!

Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist müjde verdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta bir yükseliş başlatmasının ardından yeniden 40,000 doların altına geriledi. Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist yanıtladı.

Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist müjde verdi!

Bitcoin, geçtiğimiz yılın kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68,789 dolara yükseldi. O değerde tutunamayan lider kripto para birimi bu değerin %44’ünü kaybetti.

Yılın son ayı Bitcoin için düzeltmeler ile geçti. Yeni yıldan büyük beklentiler vardı ama yatırımcıların bu beklentileri de gerçekleşmedi. Yukarı yönlü hareketler başlatsa da ataklar cılız kaldı ve nihayetinde ayılar kontrolü ele aldı

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, tüm finansal piyasaları etkilediği gibi kripto piyasasını da derinden etkiliyor. Piyasa geleceğe dair bir umut görmediği için beklenen kopuşu da gerçekleştiremiyor.

Ünlü kripto analisti Credible, tüm olumsuzlukların içerisinde yatırımcılara müjde gibi gelecek açıklamayı yaptı. 312,000 takipçisinin bulunduğu Twitter hesabından son analizini paylaşan analist, BTC’nin 40.000 doların altındaki son düzeltmesinin, BTC’nin önümüzdeki haftalarda 50.000 dolara yükselmesi için zemin hazırladığını söyledi.

bitcoin Bitcoin için sırada ne var? Ünlü analist müjde verdi!

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ancak burada kilit noktanın 38,000 dolar olduğuna dikkat çeken Credible, bu seviyenin korunması gerektiğini belirtti.

“Bu geri çekilmenin derinliğine bağlı olarak, üçgen modeli ortaya çıktıysa, B dalgamızın muhtemelen tamamlanmış olduğu anlamına geliyor. Şimdi 10,000 dolarda olduğu gibi koşmak yerine standart bir yükseliş bekleyebilirzi. BLUE’da günlük 38.000 dolarlık talep, bu fikrin geçerli kalması için hala kilit nokta.”

Credible’a göre, yükseliş tezi BTC’nin Eylül 2020’den Ekim 2020’ye kadar 10.000 doların altında işlem gördüğü zamanki hareketleri ile benzerlik gösteriyor. Bu dönemde ortaya çıkan üçgen modeli, lider kripto para biriminin 10,000 dolarda 60,000 dolara kadar olan büyük rallisi ile sonuçlanmıştı.

Credible, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde konsolide olmasını bekliyor. Son yükseliş hareketinde görülen 44,700 dolarlık seviyenin Bitcoin’in 30,000 doların altına inme olasılığını ortadan kaldırdığına vurgu yapıyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,110 dolardan işlem görüyor. Haftanın ilk gününe %3,6 değer kaybı ile başlayan BTC, 723 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: