Loading...
btc
BTC
1.8%
Bitcoin
64.966,89 USDT
eth
ETH
3.41%
Ethereum
3.160,64 USDT
bch
BCH
7.7%
Bitcoin Cash
513,28 USDT
xrp
XRP
4.97%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.65%
Litecoin
85,42 USDT
bnb
BNB
3.54%
Binance Coin
573,60 USDT
sol
SOL
6.31%
Solana
151,49 USDT
avax
AVAX
8.86%
Avalanche
37,74 USDT
ada
ADA
7.9%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.79%
Poladot
7,27 USDT
doge
DOGE
3.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.12%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin için sırada ne var? Kripto analiz şirketi 5 uyarı sinyalini açıkladı

Sonunda Bitcoin 10 bin doları geçti! - Sırada FOMO var!
Sonunda Bitcoin 10 bin doları geçti! - Sırada FOMO var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto analiz şirketi, Bitcoin (BTC) fiyatının uzatılmış ralliden sonra ayı bir dönüş yapabileceğini bildiriyor. 5 kilit indikatörün uyarı sinyali verdiğini açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin için sırada ne var? Kripto analiz şirketi 5 uyarı sinyalini açıkladı

Kripto para sektörünün lider analiz şirketi Santiment, Bitcoin fiyatının 30.000 dolara çok yaklaşmasına rağmen kilit indikatörlerin ayı sinyaller verdiğini açıklıyor. Santiment’e göre en başta işlem hacminin çok düşmesi geliyor. Şöyle açıklıyor:

“Son ralli sırasında iyi bir düzeyde işlem hacmi geldi ki bu da güzel bir başlangıçtı. Aynı zamanda sağlıklı bir işaretti. Ancak daha fazla yükseldikçe işlemler yavaşlamaya başladı. Şimdi hacim ile fiyat arasında bir uyuşmazlık var. Bu da genelde iyi bir şey değil ve fiyat hareketlerinin tükendiğine işaret ediyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatının önündeki kritik engel ve test ettiği destek

Bitcoin için sırada ne var? Kripto analiz şirketi 5 uyarı sinyalini açıkladı

Kaynak: Santiment

Santiment daha sonra Sosyal Hacim ve Sosyal Hakimiyet indikatörüne bakıyor. Şu an yüksek seviyelerde. Bu da fiyatın da zirve yaptığını gösteriyor.

Analiz şirketine göre sıradaki ayı indikatör, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının yeniden aktif hale gelmesi. Santiment, Mart ortasında çok uzun vadeli (5 yıllık) 2.800 BTC ve 3.000 BTC yatırımının aktif hale geldiğini bildiriyor. Bunun CTFC ile Binance arasındaki davadan dolayı olabileceğini de düşünüyor. Yani balinalar mevcut ortamdan endişeye kapılmış olabilirler.

İlgili – Balinalardan Bitcoin, XRP de dahil 4 dev kripto para transferi

Ayı sinyal veren bir sonraki indikatör ise DeFi protokolü Aave (AAVE) üzerinde borç verilen ve ödünç alınan Wrapped Bitcoin (WBTC) faaliyeti. WBTC ödünç almada bir temkinli durum var. Hala çok aşırı seviyelerde olmasa da iyiye gitmeyen bir duruma işaret ediyor.

Son olarak Santiment Bitcoin’in piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) indikatörüne bakıyor. Bu indikatör ise BTC rallisini yakında sona erebileceğinin sinyalini veriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.