1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’ten ABD’li senatörlerin suçlamalarına yanıt

Binance’ten ABD’li senatörlerin suçlamalarına yanıt

Binance’ten ABD’li senatörlerin suçlamalarına yanıt
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son günlerde ABD’de düzenleyicilerin baskısı altında. Şimdi de ABD’li senatörlerin suçlamalarına açık bir mektupla yanıt verdi. İşte, olayın ayrıntıları.


Binance’ten ABD’li senatörlerin suçlamalarına yanıt

ABD’li birkaç senatör, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yasa dışı finansal işlemlerin yuvası olduğunu iddia etmişti. Binance bu suçlamalara cevap verdi.

Söz konusu suçlamaları ABD’li senatörler Elizabeth Warren, Chris Van Hollen ve Roger Marshall dile getirmişti. Senatörler, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Binance.US Başkanı Brian Shroder’e gönderdikleri 1 Mart tarihli bir mektupta, kripto para borsasının 10 milyar dolarlık yasa dışı işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bu işlemlerin suçlulara ve yaptırımlardan kaçanlara ödemeler şeklinde olduğu da ifade ediliyordu.

Bazı medya haberlerine atış yapan senatörler, Binance’in ve diğer ilgili kuruluşlarının bilerek finansal bilgileri düzenleyicilerden sakladığını da savunuyor.

İlgili – Balinalardan Bitcoin, XRP de dahil 4 dev kripto para transferi

Binance’ten yanıt geldi

ABD Senatosu Facebook Libra coin

Binance ise 28 Mart tarihli açık bir mektup üzerinden cevap vererek, senatörlerin suçlamalarının yanlış ya da eksik bilgiye sahip habere dayandığını söyledi.

Kripto para borsası aynı zamanda, düzenlemelerin kullanıcıları korumanın en iyi yolu olarak gördüğünü ve yerel mevzuat uyumluluğuna öncelik verdiğini söylüyor. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Güncel olmayan ve eksik bilgilere dayanan haberlerin aksine, Binance olarak mevzuat uyumluluğuna yönelik taahhüdümüze tutarlı davranışlar sergiliyoruz. Bundan dolayı ABD’li kullanıcılar için uyumlu bir platform oluşturmak üzere 2019’da ayrı bir ABD kuruluşu olan Binance.US’i başlatmaya karar vermiştik.”

Binance aynı zamanda güvenli ve şeffaf bir platform sağlamayı taahhüt ettiğini söylüyor. Buna ek olarak kullanıcıların fonlarının güvenliğini sağlamak için her türlü önemin alındığı da vurgulanıyor.

İlgili – BNB fiyatı ne kadar olur? Güncel Binance Coin teknik analizi

Kaynak