1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, Bitcoin ile ilgili son bir uyarıda bulunuyor. Ona göre BTC için sırada ne olduğunun açık işaretleri var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı son yüzde 56’lık yükselişin yeni bir boğa piyasası başlangıcı olmayabileceğini konusunda uyarıyor.

Youtube’da DataDash kanalı üzerinden 511.000 abonesine açıklamalar yapan analist, Bitcoin’in dip seviyelerden sonra yaptığı rallisinin artık yön değiştirme aşamasına geldiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Ocak ayının sonundan bu yana momentumda bir duraklama olduğunu görüyoruz. Bu da dağıtım aşamasının bir işareti. Bu aşamada kurumsallar yükseliş yönlü piyasa emir akışından yararlanıyor ve piyasadaki bireysel ve diğer spekülatörler ile traderlerden gelen yan baskıyı alıyor.

Bunlara ek olarak bir de genelde yön değişimi için lider indikatörlerden biri de sinyal vermeye başladı. Bu da dün yaşanan yüzde 5’lik yükselişten sonra daha aşağı seviyelere yönelme anlamına geliyor. Zaten önceki gün burada artık bazı uyarı işaretleri görmeye başlamıştık. Bu da momentumun durduğu ve trend değişiminin başladığının işareti.

Yaşanan yükseliş ile ilgili işaretlerin çoğu bunun rahatlama rallisi olduğunu gösteriyor. Şimdi burada çoğunluk kazançlarını aldı. Bence bunun yeni bir boğa piyasası olmadığının işaretlerini açık bir şekilde görüyoruz.”

İlgili – Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı

Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Kaynak: DataDash/YouTube

Merten aynı zamanda tüm bunların ayı piyasasının hala bitmediğinin çok açık işaretleri olduğunu da düşünüyor. Özellikle de kısa süre önce ABD’de kripto para piyasasına staking baskısı göz önüne alındığında daha fazla düşüş gelebilir. Zaten son bir haftada yaşanan düşüşü de ABD’li düzenleyici kurumun staking konusunda bir borsaya yaptığı baskı tetiklemişti.

Bakınız: Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki düşüşün 2 önemli sebebi

Merten sözlerine şöyle devam ediyor:

“Sadece Bitcoin ya da sadece Ethereum değil. Birçok yatırımcı çok korkutucu haberler görüyor. Bunlar düşüş momentumunu tetikleyebilir. Çünkü SEC ve diğer düzenleyiciler Kreken gibi borsaların peşinde. Coinbase de listede olabilir. Çünkü bunlar staking hizmeti sunuyordu.”

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: