Loading...
btc
BTC
-0.15%
Bitcoin
64.842,47 USDT
eth
ETH
-0.36%
Ethereum
3.144,30 USDT
bch
BCH
-0.7%
Bitcoin Cash
511,82 USDT
xrp
XRP
-0.54%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.5%
Litecoin
84,61 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
569,82 USDT
sol
SOL
-0.81%
Solana
150,00 USDT
avax
AVAX
-0.49%
Avalanche
38,12 USDT
ada
ADA
-0.59%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.25%
Poladot
7,22 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.49%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para analisti, Bitcoin ile ilgili son bir uyarıda bulunuyor. Ona göre BTC için sırada ne olduğunun açık işaretleri var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Popüler kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı son yüzde 56’lık yükselişin yeni bir boğa piyasası başlangıcı olmayabileceğini konusunda uyarıyor.

Youtube’da DataDash kanalı üzerinden 511.000 abonesine açıklamalar yapan analist, Bitcoin’in dip seviyelerden sonra yaptığı rallisinin artık yön değiştirme aşamasına geldiğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Ocak ayının sonundan bu yana momentumda bir duraklama olduğunu görüyoruz. Bu da dağıtım aşamasının bir işareti. Bu aşamada kurumsallar yükseliş yönlü piyasa emir akışından yararlanıyor ve piyasadaki bireysel ve diğer spekülatörler ile traderlerden gelen yan baskıyı alıyor.

Bunlara ek olarak bir de genelde yön değişimi için lider indikatörlerden biri de sinyal vermeye başladı. Bu da dün yaşanan yüzde 5’lik yükselişten sonra daha aşağı seviyelere yönelme anlamına geliyor. Zaten önceki gün burada artık bazı uyarı işaretleri görmeye başlamıştık. Bu da momentumun durduğu ve trend değişiminin başladığının işareti.

Yaşanan yükseliş ile ilgili işaretlerin çoğu bunun rahatlama rallisi olduğunu gösteriyor. Şimdi burada çoğunluk kazançlarını aldı. Bence bunun yeni bir boğa piyasası olmadığının işaretlerini açık bir şekilde görüyoruz.”

İlgili – Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı

Bitcoin için sırada ne var? İşte, ünlü analistin açıkladığı kesin işaretler

Kaynak: DataDash/YouTube

Merten aynı zamanda tüm bunların ayı piyasasının hala bitmediğinin çok açık işaretleri olduğunu da düşünüyor. Özellikle de kısa süre önce ABD’de kripto para piyasasına staking baskısı göz önüne alındığında daha fazla düşüş gelebilir. Zaten son bir haftada yaşanan düşüşü de ABD’li düzenleyici kurumun staking konusunda bir borsaya yaptığı baskı tetiklemişti.

Bakınız: Bitcoin ve kripto para fiyatlarındaki düşüşün 2 önemli sebebi

Merten sözlerine şöyle devam ediyor:

“Sadece Bitcoin ya da sadece Ethereum değil. Birçok yatırımcı çok korkutucu haberler görüyor. Bunlar düşüş momentumunu tetikleyebilir. Çünkü SEC ve diğer düzenleyiciler Kreken gibi borsaların peşinde. Coinbase de listede olabilir. Çünkü bunlar staking hizmeti sunuyordu.”

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.