1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin için 2021 yılından bu yana görülen en büyük kan kaybı

Bitcoin için 2021 yılından bu yana görülen en büyük kan kaybı

Bitcoin için 2021 yılından bu yana görülen en büyük kan kaybı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası 2021 yılından bu yana hiç bu kadar kan kaybı yaşamamıştı. Son veriler endişe verici. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin için 2021 yılından bu yana görülen en büyük kan kaybı

Bitcoin piyasası geçen hafta son bir yılın en büyük sermaye çıkışını yaşadı. Hatta söz konusu kaybın Haziran 2021’den bu yana görülen en büyük çıkış olduğu dikkat çekiyor. Başlıca sebep ise kurumsalların 133 milyon dolar değerinde BTC ürününü elde çıkarması.

CoinShares’in Dijital Varlık Fon Akışları raporuna göre, 29 Nisan’da sona eren haftanın toplam para çıkışı 120.1 milyon dolar ile ölçülüyor. Ancak yine de söz konusu hafta bir sürpriz de vardı. Çünkü FTX Token (FTT) ürünlerine 38 milyon dolarlık bir giriş de yaşandı.

Son veriler ise şunu gösteriyor. Sadece Bitcoin’in son bir aylık sermaye çıkışı 310.8 milyon dolarla ölçülüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

bitcoin

Bitcoin’in bir haftalık zaman diliminde bu kadar sermaye çıkışını en son Haziran 2021’de görmüştü. Tam da Tesla’nın araçlar için BTC ödemelerini durduracağı haberinden sonra yaşanan FUD sonrasında. Söz konusu olay ise çevresel endişeler sebebiyle yaşanmıştı. Tabii Çin’in de kripto madenciliğini yasaklayacağı haberi de BTC’ye olumsuz etki etmişti.

CoinShares aynı zamanda piyasadaki ayı durumu için hiçbir açık gerekçe de görünmüyor. Yine de son kan kaybının arkasındaki en mantıklı açıklama ABD merkez bankanı Fed’in şahin durumu ve açıklamaları olabilir.

İlgili – 2011’de 100 dolarlık Bitcoin yatırımı yapmak size ne kazandıracaktı?

BTC fiyatı son 30 günde çok kayıp verirken, fiyat da yüzde 15.9 oranında düştü. Sonuç itibariyle Bitcoin fiyatı 38,792 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) da zarar gördü. ETH piyasası ise 25 milyon dolar çıkış yaşadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: