okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin hakkında 2 güçlü gösterge

bitcoin bull
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 59 bin doların üstüne çıktı! Boğalar pariteyi tekrardan 60 bin doların üstüne taşıyabilecekler mi? 2 gösterge paritenin tekrardan $60K’nin üstünü görebileceğine işaret ediyor.


Bitcoin hakkında 2 güçlü gösterge

Kripto para piyasaları 2.5 trilyon dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Bir süre dinlenmeye geçen Bitcoin boğalarında ise tekrardan bir hareketlenme gözleniyor. Fiyatlar tekrardan 59 bin doların üstüne çıktı. Aşağıdaki grafikte fiyatlardaki değişimi görüyoruz.

bitcoin hakkında Bitcoin hakkında 2 güçlü gösterge

Bitcoin fiyatları hakkında yükselen trende işaret eden 2 güçlü gösterge var. İlk gösterge kurumsal firmaların tekrardan alıma geçmesi.

İlgi ile takip edilen bir araştırma şirketinin bulgularına göre kripto para borsalarındaki Bitcoin’ler çekiliyor ve böylece Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalıyor. CryptoQuant tarafından hazırlanan bir analiz ise Bitcoin’de azalan satış baskısını destekler nitelikte.

Lütfen Bkz: Ethereum için mükemmel bir adım!

Bitcoin rezervlerinin stabil coinlere bölünmesi ile elde edilen oranlar, Bitcoin üzerindeki satış baskısını yansıtan bir gösterge olarak okunuyor. Bu gösterge tekrardan artış trendine girdi. Aşağıdaki grafikte bu değerleri görüyoruz.

 

bitcoin hakkında Bitcoin hakkında 2 güçlü gösterge

CryptoQuant’ın değindiği 2’nci önemli gösterge ise Bitcoin madencilerin tutumları ile ilgili. Madenciler kripto para borsalarına Bitcoin transfer etmeyi durdurdukları gözleniyor. Bu davranış değişikliği de Bitcoin satış baskısını azaltıyor.

Aşağıdaki grafikteler Bitcoin madencilerinin kripto para borsalarında transfer ettikleri BTC’lerin azaldığını gösteriyor.

bitcoin hakkında Bitcoin hakkında 2 güçlü göstergeLütfen Bkz: Dogecoin’deki bu tehlikeye dikkat

Ayrıca şu bilgiyi de paylaşmakta yarar var. Bilindiği üzere Coinbase borsası kurumsal firmaların alım yaptıkları borsaların başında yer alıyor. 7 Mayıs tarihinde (dün) 11 binin üzerinden Bitcoin, Coinbase hesaplarından başka bir hesaba aktarıldı. Bu transfer toplu bir kurumsal alım olarak yorumlandı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.