Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
67.006,55 USDT
eth
ETH
0.19%
Ethereum
3.510,44 USDT
bch
BCH
0.88%
Bitcoin Cash
394,74 USDT
xrp
XRP
3.01%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.17%
Litecoin
73,27 USDT
bnb
BNB
0.22%
Binance Coin
594,68 USDT
sol
SOL
2.85%
Solana
173,95 USDT
avax
AVAX
2.14%
Avalanche
28,77 USDT
ada
ADA
-0.94%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.48%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.62%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin hakimiyet oranı Altcoinlere bayram ettirecek!

Bitcoin hakimiyet oranı Altcoinlere bayram ettirecek!

taproot güncellemesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin hakimiyet oranı son iki yılın en dip noktasında ve bu hafta toplam kripto piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştı hem de tarihinde ilk kez. Bitcoin bir süredir yatay çizgide seyredip bugün 60 bin dolara ulaştı ama altcoinler bir patlama hazırlığı içine girdiler .


Bitcoin hakimiyet oranı düştü!

Bu hafta altcoinlerde yeni zirvelere tanık olduk. Ethereum 2100 doları aştı, XRP eski seviyelerine dönmeye çalışıyorken 1 doları da gördü. Altcoinlerin bu performansı bitcoin hakimiyet oranının düşmesine yol açtı tabi.

Bitcoin ağır ağır 60K seviyesinin hemen altnda bir seyir halindeydi. Geçen hafta piyasadaki herkes de fiyatın 60 K ‘yı geçeceğini söylüuyordu. Ne yazık ki geçtiğimiz Cumartesi fiyat birden zayıflık işaretleri gstererek 57K ‘ya kadar düştü.

Bu duruma rağmen ortada endişelencek bir şey yok, Boğalar tekrar toplandı ve fiyatı yukarıya çekmek için ve önceki 58k seviyesinde işlem görebilmesi çin BTC’i yükseltmeye uğraştılar. Bitcoini sonunda 60K’ya çıkardılar. Tüm bu hareketlerin sonucunda, Bitcoin dominance % 56 gibi bir rakama düştü ve altcoinler artık nefes alacak duruma geldi.

Ve nefes de aldılar. Ethereum ve Binance Coin tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirlerken, Ripple’ın XRP’si nihayet kabuğundan çıktı ve üç yılın en yüksek seviyesini yakalamak amacıyla 1 doları aştı. Bu, durum, devam eden SEC çatışmasına rağmen oldu.

Altcoinler, çift ve hatta üç basamaklı artışları gösteren orta ve küçük ölçekli kripto para birimlerinin çoğuyla birlikte, piyasada patlıyor. Bu,% 1.000’den fazla yükselen ve yeni bir ATH ortaya koyan WazirX’in durumuydu. Sonuç olarak, patlayan altcoinler, toplam kripto piyasası değerini ilk kez 2 trilyon doların üzerine çıkardı.

Her halükarda, tüm kripto para piyasası için kesinlikle iyi bir hafta oldu. Amerika’nın en eski ikinci bankası State Street, platformunda kripto para alım satımını da etkinleştireceğini duyururken, BNY Mellon, onaylanması halinde SkyBridge’in Bitcoin ETF’si için bir hizmet sağlayıcısı olacağını açıkladı.

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ediyor ve BTC ticareti ile, herkesin beklediğinden daha hızlı gelebilecek büyük bir hamle yapma şansı halen var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.