1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin hakimiyet oranı Altcoinlere bayram ettirecek!

Bitcoin hakimiyet oranı Altcoinlere bayram ettirecek!

Bitcoin hakimiyet oranı Altcoinlere bayram ettirecek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin hakimiyet oranı son iki yılın en dip noktasında ve bu hafta toplam kripto piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaştı hem de tarihinde ilk kez. Bitcoin bir süredir yatay çizgide seyredip bugün 60 bin dolara ulaştı ama altcoinler bir patlama hazırlığı içine girdiler .


Bitcoin hakimiyet oranı düştü!

Bu hafta altcoinlerde yeni zirvelere tanık olduk. Ethereum 2100 doları aştı, XRP eski seviyelerine dönmeye çalışıyorken 1 doları da gördü. Altcoinlerin bu performansı bitcoin hakimiyet oranının düşmesine yol açtı tabi.

Bitcoin ağır ağır 60K seviyesinin hemen altnda bir seyir halindeydi. Geçen hafta piyasadaki herkes de fiyatın 60 K ‘yı geçeceğini söylüuyordu. Ne yazık ki geçtiğimiz Cumartesi fiyat birden zayıflık işaretleri gstererek 57K ‘ya kadar düştü.

Bu duruma rağmen ortada endişelencek bir şey yok, Boğalar tekrar toplandı ve fiyatı yukarıya çekmek için ve önceki 58k seviyesinde işlem görebilmesi çin BTC’i yükseltmeye uğraştılar. Bitcoini sonunda 60K’ya çıkardılar. Tüm bu hareketlerin sonucunda, Bitcoin dominance % 56 gibi bir rakama düştü ve altcoinler artık nefes alacak duruma geldi.

Ve nefes de aldılar. Ethereum ve Binance Coin tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirlerken, Ripple’ın XRP’si nihayet kabuğundan çıktı ve üç yılın en yüksek seviyesini yakalamak amacıyla 1 doları aştı. Bu, durum, devam eden SEC çatışmasına rağmen oldu.

Altcoinler, çift ve hatta üç basamaklı artışları gösteren orta ve küçük ölçekli kripto para birimlerinin çoğuyla birlikte, piyasada patlıyor. Bu,% 1.000’den fazla yükselen ve yeni bir ATH ortaya koyan WazirX’in durumuydu. Sonuç olarak, patlayan altcoinler, toplam kripto piyasası değerini ilk kez 2 trilyon doların üzerine çıkardı.

Her halükarda, tüm kripto para piyasası için kesinlikle iyi bir hafta oldu. Amerika’nın en eski ikinci bankası State Street, platformunda kripto para alım satımını da etkinleştireceğini duyururken, BNY Mellon, onaylanması halinde SkyBridge’in Bitcoin ETF’si için bir hizmet sağlayıcısı olacağını açıkladı.

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi artmaya devam ediyor ve BTC ticareti ile, herkesin beklediğinden daha hızlı gelebilecek büyük bir hamle yapma şansı halen var.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.