1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen yatırımcılardan 2 müthiş haber

Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen yatırımcılardan 2 müthiş haber

Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen yatırımcılardan 2 müthiş haber
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bugün yeni bir düşüş yaşadı ve 38,000 dolar bölgesine yaklaştı. Buna rağmen özellikle bireysel BTC yatırımcıları ile ilgili veriler iki yeni rekora işaret ediyor. Bu verilerin neden önemli olduğuna bakalım.


Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen yatırımcılardan 2 müthiş haber

IntoTheBlock’ın analizine göre, bireysel yatırımcıların Bitcoin birikimi zirve seviyelerde olabilir. Çünkü 0.1 BTC ile 1 BTC arasında bakiyeye sahip adreslerin toplam bakiyesi 780,000 Bitcoin’in üzerine çıkarak rekor kırdı. Bu veriler eşliğinde Bitcoin fiyatının piyasanın geri kalanı ile birlikte bugün 38,590 dolara kadar düştüğünü de hatırlatalım.

IntoTheBlock (@intotheblock) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Tüm zamanların en yüksek seviyesi – 0.1 BTC ile 1 BTC arasında bakiyeye sahip adreslerdeki toplam bakiye 780,000 Bitcoin’in üzerinde yeni rekora imza attı. Elinde yaklaşık olarak 4,000 dolardan 40,000 dolara kadar Bitcoin olan grup son bir ayda en hızlı büyümeyi kaydetti.”

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik kırılma ve yeni destek arayışı: BTC teknik analizi

On-chain analiz şirketi aynı zamanda 1 BTC’ye kadar yani yaklaşık 40,000 dolarlık Bitcoin’e sahip küçük BTC adreslerin Şubat ayında keskin büyüme kaydettiğini aktarıyor. Bu da aslında bireysel yatırımcıların dönüşü olarak yorumlanabilir.

Buna ek olarak günlük aktif Bitcoin adresi sayısı da kısa vadede yükseliş kaydetti. IntoTheBlock verilerine göre, 1 milyonun üzerine yükseldi.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin milyonerleri de zirvede

Diğer yandan Bitcoin milyonerleri, yani 1,000 BTC’den fazla coine sahip olan adres sayısı da Nisan 2021’den bu yana görülen en yüksek seviyesinde. Glassnode’un on-chain verileri şunu gösteriyor. 1,000 BTC’den fazla coine sahip adres sayısı şu an 2,262.

Glassnode da küçük Bitcoin yatırımcılarının son aylarda birikim aşamasına geçtiğini bildiriyor. En az 1 BTC’ye sahip adreslerde biriktirme trendi gözlemleniyor.

Glassnode’un verilerine göre 820,000’den fazla adreste en az 40,000 dolar değerinde BTC var. Yeni on-chain analize göre “1’den fazla Bitcoin bulunan BTC adreslerinin sayısı 10 ayın en yüksek seviyesi olan 820.552’ye ulaştı.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: