BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatına bir günde 2 şok
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin fiyatına bir günde 2 şok

Bitcoin fiyatına bir günde 2 şok
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Mart 2020 çöküşünden daha kötü bir gün mü yaşıyor? BTC uzun vadeli destek seviyelerine meydan okuyor. Öyle görünüyor ki son gelişmeler çok sayıda long pozisyonu da tasfiye etti.


Bitcoin fiyatı 33,000 dolar seviyesinin altını gördü

Bitcoin (BTC) bugün birkaç saat içinde 8,000 dolar değer kaybetti. Bu düşüş ile Şubat ayının başından bu yana görülmeyen seviyeler kaydedildi.

Bitcoin fiyatı 33,000 dolar seviyesinin altını gördü

BTC/USD 1 dakika mum grafiği (Bitstamp) Kaynak TradingView

İlgili – Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında

Bitcoin bir kez daha kaldıraçlı traderler için geldi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, BTC/USD paritesinin bugün 32,200 dolar seviyesinde yeni dip kaydettiğini gösteriyor.

Zaten yüksek olan satış baskısına ise Çin’den gelen haberler katkı yaptı. Buna göre Çin yeniden kripto paraları hedef tahtasına koydu. Ayrıca ABD Doları’nın da güçlenmesi ile hisse senetlerindeki gelişmeler BTC için negatif yön çizdi.

Bazıları yaşananları “kapitülasyon” olarak yorumluyor. Bitcoin 40,000 dolar desteğini tutmada başarısız olunca kısa süreliğine 200 günlük hareketli ortalamanın altına serbest dalış yaptı.

Dolar cinsinden düşüş Bitcoin standartlarına göre ortalama olsa da, spekülatif traderler arasında kargaşaya neden oldu. Tek bir saatte 2,7 milyar dolarlık tasfiye görüldü. Toplam 24 saatlik tasfiyeler 6,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Analiz merkezi LookIntoBitcoin kurucusu Philip Swift, aşağıdaki grafiği paylaşarak şunları söyledi: “Long kaldıraçlı traderlerin tasfiyesi, son bir saatte düşüşe geçti.”

Bitcoin fiyatı 33,000 dolar seviyesinin altını gördü

Bitcoin tasfiyesi grafiği Kaynak: Philip Swift/Twitter

Glassnode kurucu ortaklarından Rafael Schultze-Kraft ise kısa vadeli BTC yatırımcılarının zararda olduğunu bildiriyor. Ayrıca mevcut fiyatın da kritik bir seviye olduğunu belirtiyor.

Altcoinler de düşüşü takip etti

Bitcoin 40,000 doların altına kırılmadan sonra 33,000 doların altına kadar serbest düşüş yaşadı. Öyle görünüyor ki bir çok altcoin yüzde 30’lük kayıplar yaşadı. Piyasanın gözdesi olan Cardano’da (ADA) da yüzde 30 düşüş var.

En büyük düşüşleri ise Telcoin (TEL) ve Shiba Inu (SHIB) yaşadı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: