1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında

Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında

Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası bugün korku filmi gibi bir sahneye ev sahipliği yapıyor. Lider kripto para Bitcoin yüzde 14 düşüş ile kritik seviyenin altında. Ethereum’da da benzer bir çöküş görüyoruz.


Bitcoin 14 haftanın dip seviyesinde

Kripto para piyasasında bugün katliam yaşanıyor ve coinlerin çoğu bir korku filmi sahnesi aktörleri gibi.

Lider kripto para 14 haftanın dip seviyesinde. Bitcoin 8 Şubat’tan bu yana ilk defa önemli bir eşik olan 40,000 doların altına geriledi. BTC fiyatının bazı borsalarda 39,000 doların da altına gerilediğine şahit oluyoruz.

Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında

Kripto piyasasında katliam – Kaynak: Coin360

Bitcoin’deki düşüş piyasanın geri kalanını da etkiledi. Ethereum fiyatı da 2,900 dolar seviyesine kadar yüzde 12’lik bir çöküş yaşadı. Bu da Mayıs ayının başından bu yana kaydettiği en düşük seviye.

Kripto piyasası değerinde büyük kayıp

Kripto para piyasasının toplam değeri de büyük düşüş yaşadı. Toplam piyasa değeri 12 Mayıs’ta 2.5 trilyon dolar ile zirve yapmıştı. Son düşüşler ile piyasa değeri 1.7 trilyon dolara geriledi.

Kripto piyasasında katliam: Bitcoin ve Ethereum kritik seviyenin altında

Kaynak: tradingview.com

Kripto para piyasasında son bir haftadır yaşanan düşüşler devam ediyor. BTC fiyatında düşüşleri Elon Musk ve Tesla’nın açıklamaları tetiklemişti. Düşüşün devam etmesinde ise Çin’den gelen haberler etkili oldu. Bu haberlere göre, üç Çin devlet kuruluşu, ülkenin 2017’de uygulanmaya başlanan kripto yasağı konusundaki duruşunu yineledi. Çin kripto yasağına devam edecek.

Bybt verileri ise şunu gösteriyor. Son 12 saatte tüm kripto vadelileri long pozisyonlarından 1 milyar dolar tasfiye edildi. Bunlardan yarısı ise Bitcoin long pozisyonlara ait.

İlgili – Bitcoin yasağı genişliyor, halkaya son katılan komşu ülke oldu

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: