1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı Çin sayesinde 100.000 dolara ulaşacak!

Bitcoin fiyatı Çin sayesinde 100.000 dolara ulaşacak!

Bitcoin fiyatı Çin sayesinde 100.000 dolara ulaşacak!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Çin sayesinde 100.000 doları görebilir! Ünlü Bitcoin boğası Max Keiser’e göre, Çin, ABD ile arasındaki ticaret savaşını daha da kızıştıracak büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.


Bitcoin fiyatı Çin sayesinde yeni bir boğa koşusu yapabilir!

Popüler bir TV programcısı Max Keiser, Çin’in piyasaya kendi dijital para birimini sürmeye hazırlandığını iddia ediyor. Çin’in bu girişiminin, ABD doları için çok ciddi bir tehdit oluşturacağını ve dolarda yaşanacak büyük düşüşün bir sonucu olarak da Bitcoin fiyatının yükseleceğini öngörüyor.

İngilizce yayın yapan Rus televizyon kanalı RT’deki Keiser Report’un sunucusu Max Keiser geçtiğimiz günlerde, Çin’in altın destekli bir kripto para birimi çıkaracağını ve bu sayede Bitcoin fiyatının 100.000$‘a ulaşacağını söyledi.

Bitcoin fiyatı Çin sayesinde 100.000 dolara ulaşacak!

Kripto topluluğu arasında bir Bitcoin boğası olarak bilinen Keiser, Çin’in ABD dolarını düşürmek için böyle bir adım atmaya hazırlandığını düşünüyor.

Ve Ona göre Bitcoin fiyatı Çin tarafından piyasaya sürülecek olan altın destekli kripto para birimi ile yepyeni ATH’ler kaydedebilir.

“Çin ile ABD arasındaki ticaret savaşı kızışacak!”

31 Ekim’deki Kitco News’e verdiği bir röportajda Keiser, programın sunucusu Daniela Cambone’ya ABD repo piyasasından gelen sinyallerin, Çin’in hamleleriyle daha da derinleşebilecek büyük bir finansal felakete işaret ettiğini söyledi.

Ayrıca, ünlü yorumcu, Çin’in 20.000 ton altın biriktirdiğine dikkat çekiyor. Ve söylenenlere göre, Çin, yakın zamanda doların fiyatını sekteye uğratmak için altın bazlı bir kripto para birimi piyasaya süreceğini açıklayacak.

Bununla birlikte Keiser, zayıflayan doların hem altın hem de Bitcoin fiyatına fayda sağlayacağını düşünüyor. Çünkü yatırımcılar, fiat paranın belirsizliğinden korunmak için güvenli liman olarak bilinen varlıklara yönelecek.

Bitcoin fiyatı Çin tarafından başlatılan kripto girişiminin ardından, merkeziyetsiz ve kontrol edilemez doğası gereği en güvenli yatırım araçlarından biri olarak görülmeye başlayacak.

Ayrıca Keiser, BTC’nin değerli metaller içinde üstün bir varlık olduğunu söyleyerek, Gold Bug lakabıyla tanınan, bir Bitcoin düşmanı olan Peter Schiff’i hedef aldı.

Dahası Keiser’e göre, altına endekslenecek olan yeni kripto, ABD doları için ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bitcoin fiyatı, doların zayıflamasının bir sonucu olarak da 100.000 dolara ulaşabilir.

Zira Bitcoin fiyatı Çin Devlet Başkanı Xi Jingping’in geçen hafta yapıtığı açıklamanın ardından, %42 yükselmişti. Bitcoin ve diğer kripto paraların temelini oluşturan teknolojinin yani blockchainin her alanda kullanımının gerekliliğinden bahsedildikten sonra, özellikle Çinlilerin Bitcoin ve blockchain merakında dev bir artış görüldü.

Aslında Jingping, Bitcoin’in adını anmasa da bu açıklamalar, Çin’in Bitcoin ve kripto paralara karşı tavrının değişmeye başladığı şeklinde yorumlandı.

Kaynak