Anasayfa Bitcoin İşte Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolara çıkaracak 3 neden!

İşte Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolara çıkaracak 3 neden!

İşte Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolara çıkaracak 3 neden!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolarda görebilecek miyiz? 2019’un sonuna doğru yaklaşırken, BTCfiyatının yeni bir ATH kaydedip kaydetmeyeceği merak ediliyor. İşte Bitcoin’e yeni bir ralli yaptıracak 3 sebep!


Bitcoin fiyatını yıl sonunda ne bekliyor?

Beklenmedik düşüşlerin ardından, Bitcoin muhteşem bir ralli başlattı ve %42 oranında bir artış kaydetti. BTC 7.500 dolardan, 10,500 dolara çok kısa sürede yükseldi. Daha sonra, en büyük kripto, 9,500 dolar bölgesine geri çekilse de birkaç gün içinde piyasa duyarlılığı yeniden arttı.

Artık Bitcoin için 20.000 dolar hedefi gerçekleşebilir! Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar ATH seviyesine çıkaracak bir ralli ihtimali oldukça yüksek görünüyor. İşte sebepleri:

Artan Bitcoin hakimiyeti 

BTC’nin mevcut hakimiyeti, %71’in üzerindeki son zirveden %68’e düştü. Pek çok altcoin projesinin, Bitcoin ile boy ölçüşmesi mümkün değil ve bu rekabet yalnızca yeterli likiditeye sahip sınırlı sayılı kripto paradan kaynaklanıyor.

Ancak BTC, altcoinlere kıyasla daha yüksek bir kazanç fırsatı sunuyor ve fiyat hareketleriyle tüm piyasaya yön veriyor. Beklenti, Bitcoin’in, altcoinlere karşı uzun vadede %90’ın üzerinde bir hakimiyet elde etmesi yönünde.

En büyük dijital para birimi, stabilcoinlerin akışı ile desteklenen en likit varlık olmaya devam ediyor. Ve bu yüzden artan piyasa hakimiyeti, traderleri cezbetmeye devam edebilir.

 Çinli Traderleri ve FOMO Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolara taşıyabilir mi?

Çinli traderler, geçtiğimiz aylarda OKEx, Huobi ve diğer Çin borsaları öncülüğünde gerçekleşen Bitcoin fiyat rallisinde çok büyük bir paya sahiptiler.

Ve şimdi, Çin Devlet Başkanı tarafından yapılan en son açıklamalarla birlikte, BTC’ye yönelik ilgi daha da artabilir. Ayrıca Ocak 2020’de Blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ile ilgili hazırlanan kriptografi yasasının yürürlüğe girmesi bekleniyor, bu da kripto piyasası için daha fazla güven anlamına geliyor. 

Bunun yanı sıra, Çin Merkez Bankası tarafından desteklenen bir ulusal dijital varlığın piyasaya sunulması bekleniyor. Her halükarda, Çin Merkez Bankası ekonomiye büyük fonlar sağlıyor ve Yuan cinsinden eklenen bu fonların bir kısmı kripto alım satımında kullanılıyor.

Tabi, Çinli traderler sadece Bitcoin’e yönelmiyor. Çok sayıda kripto haberlerinin ardından insanlar, NEO, TRON (TRX), QTUM, OmiseGo (OMG), Ontology (ONT) gibi yerel varlıklara yöneldi ve fiyatları yükseltti.

Bu altcoinlerden elde edilen kazançlar, gelecekte BTC’ye geri dönebilir ve diğer dinamiklerle birlikte BTC fiyatını yıl sonuna kadar 20.000 dolara taşıyabilir.

Bakkt Vadeli İşlem Opsiyonları

Bakkt, 9 Aralık’ta Bitcoin opsiyon işlemleri piyasasını başlatıyor. Türev piyasaları, borsada işlem gören BTC sözleşmelerinin artmasına katkıda bulunarak ekstra hacim oluşturabilir. Bu aynı zamanda, türev işlemlerin, BTC fiyatını belli bir yöne çekmek için bir araç olarak kullanıldığı anlamına da gelebilir.

Esasen kripto-kripto borsalarını ve ardından Bakkt fiyatlarını etkileyebilecek yeterli sayıda balina zaten mevcut. Fakat vadeli işlem opsiyonları, BTC fiyatlarındaki volatiliteyi dengeleyecek ve riske karşı koruyucu bir piyasa oluşturacak.

Vadeli işlem opsiyonlarının piyasaya sürülmesi, kurumsal yatırımcıları riskten koruyacağı için volatiliteden etkilenme korkusunu azaltarak onları, Bitcoin’e yatırım yapmaya yöneltebilir.

Ayrıca Bitcoin fiyatını yıl sonuna kadar zirvelere çıkaracak bir diğer etken, Mayıs 2020’de gerçekleşmesi bekelenen halving etkinliği olabilir. Bitcoin’in halvingden önce bir boğa koşusu başlatacağına dair çok fazla tahmin yapılıyor.

Bununla birlikte hala Ekim ayındayız ve en büyük dijital varlık bize henüz, Cadılar Bayramı rallisi yapıp yapmayacağını göstermedi. Şimdilik sadece, BTC’nin bir süre yatırımcılara güven vermesi gerekecek.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

X