1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin, Fed Jackson Hole toplantısını bekliyor; gözler sonuç bildirisinde!

Bitcoin, Fed Jackson Hole toplantısını bekliyor; gözler sonuç bildirisinde!

Bitcoin, Fed Jackson Hole toplantısını bekliyor; gözler sonuç bildirisinde!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 50.000 doların üzerinde çıkarak Mayıs ayında oluşan CME vadeli işlem açığını kapattı. Ancak şu anda bütün gözler, America’nın küçük bir kasabası, Jackson Hole’de yapılan Fed sempozyumunda.

Bitcoin, Fed Jackson Hole toplantısını bekliyor; gözler sonuç bildirisinde!

Yatırımcılar Fed yetkilisinin daralma ve enflasyon hakkındaki yorumlarını değerlendirmek için beklerken, Federal Rezerv’in Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu arifesinde büyük kripto coinler kayıplar yaşadı.

Bitcoin, Pazartesi günü 50.000 doların üzerine çıkarak, son üç ayın zirvesine ulaştı. Ancak lider coin, dün 46.292 dolara kadar geriledi. BTC şimdilerde 47 bin doların üzerinde işlem görüyor. Aynı şekilde Ethereum da son 24 saatte %2,93 değer kaybetti ve 3060 dolara kadar geriledi. ETH şimdi tekrar 3.100 doların üzerinde. Messari verilerine göre, BTC %308.48 ETH ise %703.41 yatırım getirisi (ROI) değerlerine sahip.

Cardano’nun ADA tokenı, altcoin Çarşamba sabahı Japon borsası Bitpoint’te işlem görmesinin ardından %8 düştü ve 2.52 dolardan işlem gördü. Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para olan Polkadot (DOT) da aynı süre zarfında 23.50 dolara kadar geriledi.

Fed, Jackson Hole, bitcoin, bitcoin yorum, ethereum, cardano
Fed ve İngiltere Merkez Bankası Başkanları, Jackson Hole, 2019. Associated Press.

Jackson Hole Bitcoin’i nasıl etkiler?

Sempozyumdan çıkacak her hangi bir sert kararın hisse senedi piyasalarını olduğu gibi kripto para dünyasını da etkileyeceği kesin. Kararlar Bitcoin’e volatilite getirebilir.

Bitcoin’in Mayıs ayı CME boşluğunu kapatacak şekilde 50.000 doların üzerine çıkması, piyasada yükselti beklentilerini artırdı. Konuyla ilgili BKCoin Capital’den Kevin Kang konuyla ilgili şunları söylüyor:

Bitcoin vadeli işlem açık faizleri ve üç aylık baz, Haziran ayında gördüğümüz seviyelere geldi ve yatırımcıların piyasaya geri döndüğünü gösteriyor.

Şimdi yatırımcılar Jackson Hole kararlarına göre yatırımlarına yön verecekler.

Jackson Hole Ekonomik Sempozyumu nedir?

Jackson Hole Ekonomik Sempozyumu, Kansas City Merkez Bankası tarafından 1978 yılından beri organize edilen ve önde gelen merkez bankaları, ekonomi bakanları, akademisyenler ve önde gelen piyasa yapıcılarının katıldığı sempozyumdur.
Sempozyum sonuç bildirisi paranın takip edeceği yolun tespiti konusunda yatırımcılara yön verir.
27 Ağustos’ta başlayacak olan sempozyum, Covid-19 tedbirleri kapsamında sanal ortamda gerçekleştirilecek.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,097.53

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.