1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin ETF’ler 2021 yılında onaylanır mı?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin ETF’ler 2021 yılında onaylanır mı?

Bitcoin ETF’ler 2021 yılında onaylanır mı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yatırımcılarının dört gözle bekledikleri Bitcoin ETF’ler, ABD’de bu yıl onaylanır mı? Bu soruya ABD merkezli yatırım şirketi CFRA’nın ETF departmanı sorumlusu Todd Rosenbluth, CNBC’de katıldığı programda cevap veriyor.


Bitcoin ETF’ler 2021 yılında onaylanır mı?

Almanya, Kanada, İsviçre ve birçok ülke Bitcoin ETF ya da Bitcoin ETN’leri onaylarken ABD’den henüz bir onay gelmedi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda (SEC) onaylanmayı bekleyen 18 adet Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bu başvurulardan bir kısmı güncellenerek tekrardan SEC’e gönderildi. Ancak şu ana kadar SEC hiçbir Bitcoin ETF’ye onay vermedi.

Lütfen Bkz: Avrupa’nın en büyük türev piyasasında dev Bitcoin adımı!

5 Ağustos’ta SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ETF’ler konusunda başvuruculara bir yol gösterdi. Bitcoin ETF başvurularının future bazlı Bitcoin ETF ya da fiziksel bazlı Bitcoin ETF başvurusu şeklinde olması gerektiği yönde tüyo verdi.

Gensler’in açıklamasının ardından Invesco’nın acele biçimde Gensler’in verdiği tüyo çerçevesinde Bitcoin ETF başvurusunda bulunması piyasada heyecan yarattı. Acaba yakın zamanda Bitcoin ETF’ler onaylanacak mı?

Lütfen Bkz: Yeni ATH’ler yolda: Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!

CFRA’nın ETF departmanı sorumlusu Todd Rosenbluth, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin ETF’ler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

SEC Başkanı özellikle future piyasalarda desteklenmiş Bitcoin ETF’ler konusunda daha ılımlı gözüküyor. Rosenbluth, 2021 yılından ziyade 2022’de future destekli Bitcoin ETF’lerin onaylanmasını daha yüksek olasılık olarak görüyor. Yani Rosenbluth’göre Bitcoin ETF’ler 2021’de değil 2022’de onaylanacak.

Ancak şurası bir gerçek ki Bitcoin ETF’lerin ABD özelinde onaylanma ihtimali her geçen gün artıyor. 2020’ye göre 2021’in şansı daha yüksek. SEC masasındaki başvuruların 18’e çıkması piyasadan böyle bir talebin geldiğini gösteriyor. Bu talebe karşı SEC daha ne kadar durabilecek ki!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.