1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yeni ATH’ler yolda: Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yeni ATH’ler yolda: Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!

Yeni ATH’ler yolda: Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son günlerin gözde kripto parası Cardano (ADA) rekor üstüne rekor kırıyor. Cardano fiyatlarındaki değer artışında ağda gerçekleşen güncellemelerin katkısı yadsınamaz. Cardano CEO’su proje için kritik tarihi açıkladı!


Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!

Cardano yazının kaleme alındığı saatte 2.55 dolardan işlem görüyor. ADA/USD paritesi 20 Ağustos’ta 2.55 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Muhtemelen gün içerisinde de ADA yeni rekorlara imza atacaktır. Aşağıdaki grafikte Cardano fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Cardano (ADA) Yeni ATH’ler yolda: Cardano (ADA) CEO’su Hoskinson kritik tarihi açıkladı!

Yukarıdaki grafikte Cardano’nun 2021 yılına 18 cent’ten giriş yaptığını görüyoruz. Bu tarihte 1,000 dolarlık Cardano alan yatırımcının yazının kaleme alındığı saatte 14 bin doların üstünde parası olacaktır.

Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson, 12 Eylül tarihine işaret etti. 12 Eylül’de Alonzo ismi verilen güncelleme tamamlanacak. Güncellemenin ardından Cardano blockchain’i akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabilecek.

Lütfen Bkz: Bitcoin fiyat öngörüleri için önemli bir grafik!

Tüm güncelleme çalışmalarının etkisi ile Cardano 82 milyar dolarlık piyasa büyüklüğüne ulaştı. Artık Cardano en büyük 3’üncü kripto para konumuna geldi.

Akıllı Sözleşmeler neden önemli?

Blockchain ağları birçok uygulamalara ev sahipliği yapabiliyor. Bu uygulamalara genel olarak dApps (blockchain tabanlı uygulama) adı veriliyor. dApps’ler DeFi (merkezsiz finans), DeX (merkezsiz borsa), oyun uygulamaları ve eğlence uygulamaları olmak üzere çok geniş yelpazede yaygınlaşıyor. Bu uygulama içerisinde özellikle finansal uygulamalar (DeFi) oldukça popüler hale geldi.

DeFi uygulamaları akıllı sözleşmeler sayesinde aracıya ihtiyaç duymadan birçok finansal işlemleri yerine getiriyor. DeFi platformları finansal piyasalara getirdiği yenilik sayesinde ciddi talep görüyor. Cardano ağı da 12 Eylül’den sonra bu piyasadan pay almaya başlayacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.