BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin fiyat öngörüleri için önemli bir grafik!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin fiyat öngörüleri için önemli bir grafik!

Bitcoin fiyat öngörüleri için önemli bir grafik!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’i değerli kılan temel faktörlerden birisi arzının 21 milyon adet ile sınırlı olması. Ancak piyasada işlem gören Bitcoin’ler de çeşitli nedenlerden ötürü piyasadan çekiliyor. Sizce piyasaya sürülen 18.8 milyon adet Bitcoin’in ne kadarı aktif biçimde işlem görüyor?


Bitcoin fiyat öngörüleri için önemli bir grafik!

Bitcoin fiyatları her ekonomik varlık gibi açık piyasada ve arz-talep koşulları ile belirleniyor. Talebin arza baskın geldiği dönemlerde Bitcoin fiyatlarında yukarı yönlü hareket yaşanıyor. Bu ilişkinin tersi de doğrudur. Yani piyasaya talep edilenden fazla Bitcoin arz edilirse fiyatlarda aşağı yönlü bir hareket yaşanıyor. Fiyatları öngörmemize yardımcı olabilecek arz yönlü bir grafiği siz değerli Koinmedya.com oyucuları ile paylaşmak istiyoruz.

Ünlü araştırma şirketi Glassnode, kayıp olan ve uzun vadede tutulan Bitcoin’lerin (hodl) miktarını paylaştı. Bu grafiğe göre uzun vadede tutulan ve kaybolan Bitcoin’lerin miktarı son 5 ayın en yüksek değerine ulaştı. Aşağıda Glassnode tarafından paylaşılan grafiği görüyoruz.

Lütfen Bkz: Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!

Bilindiği üzere toplam Bitcoin miktarı 21 milyon adet ile sınırlı. 21 milyon adet Bitcoin’in 18.8 milyon adedi piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülen Bitcoin’lerin bir kısmı bazı nedenlerden dolayı kayboldu ve ulaşılamıyor. Bazı yatırımcılar ise Bitcoin fiyatları konusunda oldukça iyimser ve uzun pozisyon aldılar. Kimi yatırımcılar Bitcoin’lerini emeklilik dönemine kadar tutmayı düşünüyor. Glassnode bu şekilde piyasadan çekilen Bitcoin’lerin miktarının 7 milyonu geçtiğini açıkladı. Yani piyasada işlem gören Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 40’ı piyasadan çekildi.

Bu durum Bitcoin’in arz yönlü kıt varlık haline geldiğini ve fiyatlarda son dönemde yaşanan artışı açıklıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.