1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun kimliği hakkında oldukça gizemli iddialar öne sürüldü ve komplo teorileri geliştirildi. Tüm bu iddialar Satoshi Nakamoto’nun ismi üzerindeki perdeyi daha da kalınlaştırdı.


Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!

Bloomberg’in kıdemli analisti Eric Balcunas, Satoshi Nakamoto mahlasının ardındaki gerçek kimliği açıkladı. Bu ismi açıklamadan önce Satoshi Nakamoto isminin neden önemli olduğuna bakalım.

Satoshi Nakamoto ve Bitcoin ismine ilk olarak 2008 yılında yayınlanan “Bitcoin: A Peer to Peer Electronic Cash System” başlıklı makale sayesinde karşılaştık. Bu makalenin ardından bir yıl sonra Bitcoin piyasaya sürüldü.

Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda Satoshi Nakamoto tek başına 1 milyonun üzerinde Bitcoin kazdı. Söz konusu Bitcoin’ler uzun yıllardan beri hareket etmiyor. Eğer Satoshi Nakamoto hayatta ise dünyanın sayılı milyarderleri arasında yer alacaktır.

Bloomberg’in kıdemli analisti Eric Balcunas’un iddialarına göre Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği Hal Fini (Hal Finney)!

Yazılımcı Hal Fini’nin 1993 yılında kaleme alındığı makalede kripto para kartlarında ve değiştirilemez tokenlardan bahsetmesi de ilginç bulundu.

Lütfen Bkz: Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?

Bloomberg Analisti tarafından Satoshi Nakamoto olduğu iddia edilen Hal Finney, 2014 yılında hayatını kaybetti. Finney’in bedeni ölümünün hemen ardından Alcor Life Extension Foundation isimli kuruma transfer edilerek donduruldu. Cryonics (İnsan Bedenini Dondurma) adı verilen yöntem ile tedavisi olmayan hastalıkların gelecekte tedavi edilebileceğine inanıyor.  Gelecek ve teknoloji hakkında oldukça iyimser olan Fİnney, gelecekte bedeninin çözülerek tekrardan hayata döndürüleceğine inanıyor.

Satoshi Nakamoto Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliği ortaya çıktı!
Hal Finney

Cryonics (İnsan Bedenini Dondurma) hakkında aşağıda paylaşmış olduğumuz video dikkatinizi çekebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.