fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avalanche (AVAX) yükselişi hız kesmiyor!

Avalanche (AVAX) yükselişi hız kesmiyor!

Avalanche (AVAX) yükselişi hız kesmiyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Emin Gün Sirer hocanın Avalanche projesinin kripto parası AVAX, hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. AVAX hem günün hem de haftanın en çok kazandıran kripto parası oldu.


Avalanche (AVAX) yükselişi hız kesmiyor!

AVAX yazının kaleme alındığı saatte 48 dolar bandında hareket ediyor ve 50 dolarlık direnç hattını kırmak üzere. AVAX son 24 saatlik dilim içerisinde değerini %30’un üzerinde arttırdı. Haftalık bazda ise AVAX’daki değer artışı %180 civarında.

AVAX geçtiğimiz hafta bugün 18 dolar bandında işlem görüyordu. Aşağıdaki grafikte AVAX fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

avalanche avax Avalanche (AVAX) yükselişi hız kesmiyor!

AVAX tüm zamanların rekorunu 10 Şubat 2021’de 59.94 dolar ile kırdı. Son rally’nin ardından AVAX yeni bir rekora oldukça yaklaştı.

Avalanche projesinin üst üste gerçekleştirdiği açılımlar ve teknolojik yenilikler AVAX’a pozitif yönde yansıyor. Bir DeFi (merkezsiz finans) platformu olan Avalanche, DeFi konusunda kariyer yapan yazılımcılara kendi projelerini geliştirme olanağı sağlıyor. Avalanche blockchain’i ile uyumlu geliştirilen dApps’ler ve akıllı sözleşmeler Ethereum ile uyumlu hale getirildi. Avalanche ile Ethereum arasında kurulan köprüler sayesinde Avalanche platformları üzerinde işlem gören DeFi uygulamalarından Ethereum DeFi’lerine hızlı biçimde fon transfer edilebiliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin teknik analizi: Öncü golden cross yaşandı!

Coin Analitics tarafından paylaşılan veriye göre Avalanche ağı en aktif geliştirici sayısına sahip ağ çıktı. Coin Analitics sıralamasında ilk sırada Avalanche yer alıyor. Avalanche’yi sırasıyla Solana, Chainlink ve Bitcoin takip ediyor. Aşağıdaki tweet’te projelere göre aktif geliştirici sayısındaki dağılımı görüyoruz.

Avalanche’nin Aave ve Curve gibi dev DeFi platformları ile başlatmış olduğu 180 milyon dolarlık likidite madencilik programını, Avalanche Rush programını, duyurmasının ardından AVAX uçuşa geçti. 3 ay boyunca Aave ve Curve kullanıcılarına AVAX token üzerinden çeşitli ödüller ve teşvikler dağıtılacak. Avalanche Rush programı Avalanche blockchain’ini daha ölçeklendirebilir hale getirmeyi hedefliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.