Bitcoin ETF piyasayı nasıl etkiledi! İşte rakamlar ve beklentiler

bitcoin etf
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ProShares’in ETF’sini onayladı. Piyasalarda son durum ne? Detaylar ve rakamlar haberimizde.

Bitcoin ETF piyasayı nasıl etkiledi! İşte rakamlar ve beklentiler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto dünyasının merakla beklediği Bitcoin ETF’yi onayladı. SEC’in ETF’yi onaylayacağı basına yansıdıktan sonra Bitcoin nisan ayından bu yana ilk defa 60,000 doların üzerine çıktı.

Kripto piyasasının toplam hacmi de bu haberlerin ardından 2,5 trilyon doların üzerine tırmandı. Toplam hacim nisan ayından sonra özellikle Çin’den gelen olumsuz haber dalgası ve alınan kararlar ile birlikte 1,3 trilyon dolara kadar gerilemişti.

İlgili: Bitcoin ETF neden önemli?

14 Nisan 2021’de BTC tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, kripto piyasa değeri 2.194 trilyon dolar iken, şimdi 2.505 trilyon dolar ve birçok uzman hala Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydedeceğini tahmin ediyor. Bu rakamlar o tarihten bu yana altcoinlerinde piyasa hakimiyetini artırdığı anlamına geliyor.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %46 olurken Bitcoin’i %18,5 ile Ethereum takip ediyor. Bugün kripto piyasasının toplam değeri bir önceki güne göre %4,15 artış gösterdi. Bu da sermaye sınırının dünyanın en değerli şirketi Apple Inc.’den daha fazla olduğu anlamına geliyor.

 

Bitcoin ETF Bitcoin ETF piyasayı nasıl etkiledi! İşte rakamlar ve beklentiler

Kripto piyasasının son 24 saatteki toplam hacmi %0,72 artışla 116,23 milyar dolar oldu. Aynı zamanda, 24 saatlik DeFi hacmi 14,97 milyar dolar.

Ekonomist ve yatırım stratejisti Raoul Pal, Bitcoin ETF’sini olumlu bir haber olarak değerlendirdi. Bu sözleşmelerin büyük bir primle işlem görmesi muhtemel olduğundan, bunun esasen hedge fonları için büyük arbitraj fırsatları sağladığını belirtti. Bireysel yatırımcıların olumsuz etkilenebileceğinin altını çizdi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Pal’in endişelerine rağmen, haberler sayesinde bir gecede yaşanan yükselişin bir sonucu olarak, Bitcoin fiyatı 62.000 doların üzerinde altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin ETF Bitcoin ETF piyasayı nasıl etkiledi! İşte rakamlar ve beklentiler

Özellikle bazı uzmanlar, Bitcoin’in Kasım ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngören bir fiyat tahmin modeliyle, yıl için rekor kıran bir bitiş öngörüyor ve aynı model BTC’nin 2021 yılına kadar altı haneye ulaşacağını tahmin ediyor.

Bitcoin fiyatı son haftalarda bir ralli görmüş olsa bile, borsalardaki BTC dengesi dokuz ayın en düşük seviyelerinde kaldı ve bu da yatırımcıların dijital varlığı satmaya hazırlanmak yerine cüzdanlarında tuttuklarını gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ETF piyasayı nasıl etkiledi! İşte rakamlar ve beklentiler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.