Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
64.255,93 USDT
eth
ETH
-0.74%
Ethereum
3.492,27 USDT
bch
BCH
1.15%
Bitcoin Cash
387,38 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
74,33 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,51 USDT
sol
SOL
-0.43%
Solana
134,02 USDT
avax
AVAX
-8.42%
Avalanche
25,17 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.12%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.01%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin El Salvador’a kazandırmaya devam ediyor!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador, Bitcoin’i resmi parası ilan ettikten sonra dikkatleri üzerine çekti. Karardan önce daha az tanınan ülke artık turizm cenneti haline geliyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin El Salvador’a kazandırmaya devam ediyor!

Geçtiğimiz yıl dünyanın en çok konuştuğu konular arasında El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ilan etmesi de vardı. Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin 2021 Miami konferansında aldıkları kararı dünyaya açıkladığında belki birçok kişinin ismini bile duymadığı bir ülkeydi.

O günden sonra her şey El Salvador için farklı gelişmeye başladı. Tüm karşı çıkışlara rağmen Orta Amerika Ülkesi, Bitcoin’i 7 Eylül 2021 itibari ile resmi parası haline getirdi. Kendi Bitcoin cüzdanını piyasaya süren El Salvador, cüzdanı kullanan vatandaşlarına Bitcoin hediye ederek bir tanıtım kampanyası yaptı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geldiğimiz noktada 6,5 milyon nüfusa sahip olan El Salvador’da 4 milyon kişi Chivo adı verilen Bitcoin cüzdanını kullanıyor. Salvador’da kripto para kullanımı hayatın her alanına yayılmış durumda. Ülkenin neredeyse her noktasında Bitcoin ile ödeme yapılabiliyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

El Salvador’un aldığı bu kararın ülkeye başka bir getirisi oldu. Ülkeye gelen turist sayısı patlama yaptı. Ülkenin Turizm Bakanı, 2021’in 4. çeyreğinde beklenenden daha fazla turist çektiklerini açıkladı.

21 Şubat’ta yerel basına konuşan El Salvador Turizm Bakanı Morena Valdez, ülkeye gelen turist sayısının 2021’in son çeyreğinde beklentilerden 300 bin kişi daha fazla olduğunu belirtti. Bu ElSalvador’u ziyaret eden turist sayısının %30 arttığına işaret ediyor.

“Bitcoin öncesi ve sonrasına göre etkinliği kontrol etmek için bir anket yaptık. Turizm sektörü kasım ve aralık aylarında artış göstermiştir. Bu %30’dan fazla arttı.”

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, tartışmaların ortasında Bitcoin’i yasal para birimi yapmanın El Salvador ekonomisini güçlendireceğini savunuyordu. Tüm itirazlara rağmen kararından vazgeçmedi ve ülke kararın faydalarını görmeye başladı.

İlgili: El Salvador’da Bitcoin kullanımı ne durumda?

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,212 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3,53 değe kazanarak hafta başında yaşadığı düşüşü tolöre etmeye çalışıyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.