fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!

Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!

Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son düşüşün ardından kripto para piyasası toparlanmaya başlasa da tecrübeli bir analiste göre, Bitcoin düşüş riski henüz sona ermedi. İşte Bitcoin’de düşüşe işaret eden o metrikler….

Bitcoin düşüş tehlikesini atlattı mı?

En son düşüşün ardından kripto para piyasası toparlanmaya başladı. Bununla birlikte, tecrübeli bir analiste göre, kısa vadeli düşüş riski sona ermemiş olabilir. Ancak on-chain verileri, uzun vadeli Bitcoin görünümün hala pozitif olduğunu gösteriyor.

Yakın vadede Bitcoin düşer mi?

Blockchain verilerine göre, balinalar borsalara Bitcoin taşıyor. Bu da kısa vadede daha fazla düşüş olabileceğine işaret ediyor.

Son birkaç gündür, Bitcoin piyasaları yoğun satış baskısına maruz kaldı. 12 Mayıs’ta yaklaşık 58.000$’dan işlem görürken, 24 saat içinde 45.700$’a (Bitstamp’ta) kadar düştü.

Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!

Bu keskin düşüş, Tesla’nın ödemelerde Bitcoin kabul etmeyi bıraktığını açıklamasının hemen ardından gerçekleşti. Topluluk hala, Musk’ın Bitcoin konusunda fikrinin nasıl değiştiğine dair cevaplar ararken, fiyat önemli ölçüde toparlandı ve şu anda 50.000$ seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Ancak popüler blockchain analiz firması CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju’ya göre, kısa vadede daha fazla düşüş görebiliriz:

“Uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısıysanız endişelenmeyin. Portföyünüz, Amerika’daki kurumsal yatırımcılarla aynı.

Türev piyasalarda traderseniz, kısa vadede dikkatli olun. Çünkü balinalar borsalara BTC taşıyor.”

bitcoin düşüş Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!
Borsalardaki Bitcoin arzı – Kaynak: CryptoQuant

 

Bu tarz, borsalara fon girişleri genel olarak satış baskısının göstergesidir. Soğuk cüzdandan bir borsaya kripto para aktarılıyorsa, çoğunlukla böyle bir işlemin amacı bu fonları satmaktır.

Uzun vadeli Bitcoin fiyat görünümü hala pozitif!

Yukarıdaki bahsettiğimiz verilerden bağımsız olarak, bir başka metrik uzun vadede hala yükseliş trendine işaret ediyor. Şöyle ki; CryptoQuant verileri, borsalardaki stabilcoin miktarının büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Dahası bu metrik, son birkaç gün içinde gördüğümüz büyük düşüş sırasında bile pozitifti.

bitcoin düşüş Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!
Borsalardak stabilcoin oranı – Kaynak: CryptoQuant

 

“Bitcoin fiyatı yakın vadede düşüş gösterse bile uzun vadeli metrikler yükseliş trendine dair önemli ipuçları veriyor.

Borsalardaki stabilcoin arzı ne kadar büyükse, yükseliş momentum geri döndüğünde Bitcoin’in dipten çıkması o kadar kolay olacaktır.”

Borsalardaki stabil coin oranları, analistlerin mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için sıklıkla başvurduğu bir metriktir.

bitcoin düşüş Dikkat! Bu metriklere göre Bitcoin düşüş tehlikesi devam ediyor!

Piyasa duyarlılığını ölçmenin bir başka popüler yolu da Korku ve Açgözlülük Endeksidir. Yazının yayına hazırlandığı sırada, endeksin 26 baz puan olduğu ve piyasanın korku içinde olduğu görülüyor.

Birçoğuna göre bu seviyeler, yatırımcıların endişeli olduğuna dair bir işaret olsa da geçmişte yine endeksin gösterdiği benzer seviyeler, toparlanma için iyi bir fırsat oldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: