1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin düşerken yükselen 3 coin
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 31,000 dolarda haftalık dip seviyesini gördü. Böyle bir ortamda işlem hacimlerindeki artış ile yükselişe geçen 3 kripto paranın hangileri olduğuna bakalım


Bitcoin düşerken yükselen 3 coin

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, son 24 saatte en çok kazanan 3 coinin NEM (XEM), Augur (REP) ve district0x (DNT) olduğunu gösteriyor.

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin

Son 24 saatte en çok yükselen coinler Kaynak: Cointelegraph Markets Pro

NEM/USDT

NEM coin için son bir ayda günlük ortalama işlem hacmi 50 milyon dolar civarındaydı. 16 Temmuz’da ise bu token için talep artarken hacim de 532 milyon dolara çıktı. Sonuçta kripto paranın fiyatı da yüzde 35 yükseliş ile 0.151 dolara çıktı.

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin: NEM (XEM)

XEM/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Bu yükseliş 12 Temmuz’da duyurudan sonra geldi. Bu duyuruya göre, NEM grup tarafından geliştirilen kurumsal blockchain Symbol (XYM), Kolombiya hükümeti ile işbirliğinde bir proje yürütmeyi kabul etti.

İlgili – Bu kriptolar neden milyarlarca dolar ediyor?

REP/USDT

REP fiyatı 13 Temmuz’da yükselmeye başladı. 24 saatlik hacmi de günlük ortalama 17 milyon dolardan, 14 Temmuz’da 521 milyon dolara çıktı.

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin: Augur (REP)

REP/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

İşlem hacmindeki ani yükseliş sonrası REP fiyatı 13 Temmuz’daki 14.60 dolar dip seviyesinden yüzde 57 ralli yaptı ve 16 Temmuz’da 22.97 dolarda gün içi zirvesini kaydetti.

Bu ani ilgi artışı ile ilgili kesin bir sebep yok. Ancak Twitter üzerinden yapılan bazı şampiyonaların anketleri ile ilgili olabileceği düşünülüyor.

DNT/USDT

En çok yükselen üçüncü coin ise Distric0x. Bu protokol kendisini “merkezsiz piyasalar ve topluluklar ağı” olarak nitelendiriyor. Uzmanlık alanı ise kullanıcılara kendi merkezsiz otonom organizasyonlarını (decentralized autonomous organizations – DAO) kurmada yardımcı olmak.

Bitcoin düşerken yükselen 3 coin: district0x (DNT)

DNT/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

DNT’nin işlem hacmi 3 milyon dolardan dün 60 milyon dolara kadar çıktı. Bu da 0.112 dolardan gün içi zirvesi 0.193 dolara yüzde 73’lük ralli demek.

Ralli sonrası DNT fiyatı 0.133 dolara geri çekildi. Yine de günlük bazda yüzde 17.35 oranında kazançlı görünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.