fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 578371 ₺ ETH : 44259 ₺ XRP : 10.344 ₺ LTC : 1983.7 ₺ USDT : 13.629 ₺ XLM : 3.44 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu kriptolar neden milyarlarca dolar ediyor?

Bu kriptolar neden milyarlarca dolar ediyor?

Bu kriptolar neden milyarlarca dolar ediyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto ekosisteminin gözde oyuncusu Non-Fungible Tokenlar bu yılın ilk yarısında rekor piyasa hacmine ulaştı. Bu tokenlar neden bu kadar değerli? Detaylar haberimizde.

Bu kriptolar neden milyarlarca dolar ediyor?

Non-Fungible Tokenlar son altı ay içerisinde büyük bir değer artışına tanık oldu. Yıl başından bu yana büyük NFT projelerinin piyasa değeri, %60.000’lik bir artış gösterdi. NFT’lerin değeri 14,5 milyar doların üzerine çıktı.

Değiştirilemez tokenler, sanat, müzik, resim, video ve hatta koleksiyon kartları gibi benzersiz bir sanal öğenin sahipliğini göstermek için bir blok zinciri üzerine inşa edilmiş dijital varlıklardır.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yılın ilk çeyreğinde, NFT’ler, en iyi dijital sanatçılar, ünlüler, sporcular ve şirketler dijital varlıklarını piyasaya sürdükçe, şimdiye kadarki en büyük değer artışını gördü.

Gerçek adı Mike Winkelmann olan ve Beeple olarak bilinen dijital sanatçı, bir dijital eserini bu yıl mart ayında tam 70 milyon dolara sattı. Bu satış NFT’lerin herkes tarafından dikkat çekmesini sağladı. Ardından birçok müzayede de NFT satışları yapıldı. Bu satıştan kısa bir süre sonra Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Jack Dorsey, ilk tweetini NFT olarak 2,9 milyon dolara sattı.

NFT alanındaki bir veri izleyici olan Nonfungible.com’a göre, 2021’in ilk çeyreğinde NFT satışlarında toplam 2 milyar dolarlık NFT satışı gerçekleşti. Bu satış miktarı NFT’lere olan patlayıcı talebi gösteriyor.

NFT’ler neden bu kadar değerli?

NFT’ler dijital olmasına rağmen çoğaltılamaz veya kopyalanamazlar. NFT’lerin benzersiz olmasının anlamı budur. Bir NFT’nin ekran görüntüsünü almak veya müziği kaydetmek size NFT parçasının haklarını vermez, yani NFT’yi yeniden dağıtamaz veya yeniden satamazsınız. Bu işlem ancak NFT’yi elinde bulunduran kişi tarafından yapılabilir. Bu nedenle benzersiz çalışmalardır. Bu nedenle sahip olmak özellikle koleksiyonerler tarafından çok önemseniyor.

NFT’lerin sanatın geleceğinde çok önemli bir yer tutacağı değerlendirildiğinden sahip olan kişiye tüm satışlardan gelir kazandıracak sürekli bir üretim olarak görülüyor. Bu değerleri NFT’lere olan ilgiyi artırıyor. Kripto piyasasında yaşanan düşü ile hacmi bir miktar geri çekilse de dijital dünyanın en önemli oyuncuların biri olmaya doğru ilerliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.