1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!

Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!

Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Bank of America’dan Bitcoin ve kripto para piyasaları ile ilgili muhteşem açılım. Ayrıntılar haberimizde.


Bank of America’dan muhteşem Bitcoin açılımı!

Crypto Briefing isimli haber sitesine yansıyan bilgilendirmeye göre ABD’nin ikinci büyük bankası olan Bank of America, bazı müşterilerine Bitcoin future işlemleri yaptırmaya başladı. İsmi açıklanmayan iki anonim kaynağa göre Bank of America, Bitcoin piyasalarına müthiş bir giriş yaptı ve Bitcoin için vadeli işlemlere (future) başladı.

ABD kaynaklı regülasyonlardaki belirsizliklerden dolayı bankalar, Bitcoin vadeli işlemler konusunda biraz çekimser kalıyorlar. Bu nedenle kurumsal oyuncular doğrudan Bitcoin vadeli ürünleri almaktansa dolayı yollardan Bitcoin piyasalarına giriş yapıyorlar. Örneğin Grayscale’in Bitcoin Trust fonlarını satın alarak.

Lütfen Bkz: İngiltere merkezli raporun Bitcoin fiyat tahminleri coşku veriyor!

Son dönemde Bitcoin fiyatlarındaki volatilitenin de etkisi ile Bitcoin vadeli işlemler hacminde kayda değer artışlar yaşanıyor. Aşağıdaki Skew tarafından paylaşılan tweet’te Chicago Emtia Borsası (CME) opsiyon işlemlerindeki değişimi görüyoruz.

ABD merkezli yatırım şirketi Goldman Sachs, geçtiğimiz Mayıs ayından itibaren vadeli işlemlerde CME’yi kullanıyor. Anonim kaynaklardan birine göre, Bank of America da CME’yi vadeli işlemler için kullanacak.

Vadeli işlemler piyasasında Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, vadeli alım ya da satım işlemi yaparak fiyatları şimdi belirledikleri düzeyde sabitliyor. Böylece fiyatlardaki olası şoklar karşısında vadeli işlem kullanan yatırımcılar, risklerini minimize etmiş oluyorlar. Future ve opsiyon en çok tercih edilen vadeli işlemler araçlarının başında geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.