1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin Dominance, altcoinlere yeni bir darbe vurabilecek kritik seviyede

Bitcoin Dominance, altcoinlere yeni bir darbe vurabilecek kritik seviyede

Bitcoin Dominance, altcoinlere yeni bir darbe vurabilecek kritik seviyede
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında önemli bir yere sahip Bitcoin Dominance verileri, altcoin piyasası için yeni bir tehlike çanları çalıyor. Olayın ayrıntılarına ve analistlerin ne beklediğine bakalım.


Bitcoin Dominance, altcoinlere yeni bir darbe vurabilecek kritik seviyede

Bitcoin Dominance (piyasa hakimiyet), kripto para piyasasında %50 oranına yaklaşıyor. Analistler ise buradaki yükselişin altcoin fiyatlarına çok büyük bir darbe vurabileceğini düşünüyor. Eğer geçmiş yıllarda olduğu gibi Bitcoin ve altcoin hakimiyeti ilişkisi devam ederse, Bitcoin Dominance’deki yükseliş, altcoin piyasası için yeni bir düşüş trendi anlamına geliyor.

Twitter’de Evca Wolf adıyla bilinen bir kripto para traderi, altcoin piyasasında yaşanacak yeni bir düşüş trendinin aynı zamanda yatırımcılar için bir fırsat da sunduğunu söylüyor. Böyle bir ortamda yatırımcılar bir sonraki boğa piyasası için doğru altcoin kararları verebilirler.

İlgili – Michael Saylor, Bitcoin’de %900 ralliye yol açacak olayı açıkladı

Evca Wolf (@evcawolfCZ) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bitcoin dominance %50 direnç bölgesine giriş yapıyor. Eğer BTC bunu kırarsa, altcoin piyasasında kan gölü görebiliriz. Ancak bu aynı zamanda sizin için bir sonraki boğa piyasası için doğru altcoinleri seçme fırsatı da sunuyor.”

TradingView verilerine göre, Bitcoin dominance şu an yüzde 4915 oranını gösteriyor. Mayıs 2021’e kadar uzanan yatay bir çizginin üzerinde kapanış yapmaya çok yakın. Eğer buradaki direnç kırılırsa, Bitcoin hakimiyeti yüzde 60’a kadar yükselebilir.

İlgili – Bitcoin fiyatında 25.000 doların altına yeni keskin düşüş: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin’in piyasa değeri şu a 483 milyar dolara çok yakın. Daha kesin söyleyecek olursak 482.904.692.824 dolar. BTC’nin fiyatı ise 25.000 doların hemen altında 24.891 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: