1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin dominance güç kazanıyor! Bitcoin için anlamı ne?

Bitcoin dominance güç kazanıyor! Bitcoin için anlamı ne?

Bitcoin dominance güç kazanıyor! Bitcoin için anlamı ne?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı (Bitcoin Domiance rate), güç kazanıyor. Bu Bitcoin için ne anlama geliyor? Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

Bitcoin domaince güç kazanıyor! Bitcoin için anlamı ne?

Birçok analist , Ethereum’daki (ETH) Birleştirme güncellemesi beklentisiyle büyük bir altcoin sezonu bekliyordu. Bu beklenti Ethereum’a olan ilgiyi üst seviyelere çıkarınca Bitcoin’in hakimiyet oranı  %38’in altına geriledi. Bu Bitcoin için son yılların en düşük hakimiyet oranıydı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin hakimiyeti, bu destekten sıçramayı başardı ve yeniden yükselişe geçti. Ethereum’un çalışma mekanizmasındaki değişim fiyatına yansımayınca piyasa aktörleri yeniden lider kripto para birimine yöneldi.

Bitcoin hakimiyeti, Mayıs 2021’den bu yana %39,50-48 aralığında hareket ediyor. Haftalık grafikte, %39,50 seviyesinin dört kez destek olarak onaylandığını görebiliriz. Şu anda, Bitcoin hakimiyeti, %40,2 buradan sonraki ana hedefi %42,50-43 aralığı.

Bitcoin Bitcoin dominance güç kazanıyor! Bitcoin için anlamı ne?

Günlük grafikte Bitcoin hakimiyetinin direncin üzerindeki günlük mumu %41.50 ile kapatmaya çalıştığını görüyoruz. Başarılı olursa, ikinci direnç alanına %44.50’de bir yükseliş beklemeliyiz. Daha önce, bu seviye defalarca direnç ve destek görevi gördü.

Kripto para tüccarı icryptomonk , Bitcoin hakimiyetinin yukarıda bahsettiğimiz direnç seviyesini kıracağını ve altcoinlere karşı BTC’nin güç kazanmaya devam edeceğini belirtiyor.

Borsalardaki Bitcoin hareketliliği de Bitcoin’in güç kazanacağını gösteriyor. Bu da analistin BTC’nin değer kazanacağı yönündeki görüşü ile paralel bir hareket oluyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre  20.144 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in piyasa değeri şuanda  385 milyar dolar. Kripto piyasasının toplam değeri  959 milyar dolar. Bu rada yapılacak oranlama BTC’nin hakimiyet oranının %40,2 şeklinde oluştuğunu gösteriyor.

İlgili:Bitcoin teknik analizi

Bitcoin’in hakimiyet oranı karşılaştıramsında en yakın rakibi Ethereum, ETH’nin hakimiyet oranı ise anlık olarak %17,2.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.