1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin dibi ne zaman görecek? Ünlü stratejist cevap verdi!

Bitcoin dibi ne zaman görecek? Ünlü stratejist cevap verdi!

Bitcoin dibi ne zaman görecek? Ünlü stratejist cevap verdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 2022 yılında dip seviyeleri kaydetmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi için dip nerede ve bu seviye ne zaman görülecek. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin dibi ne zaman görecek? Ünlü stratejist cevap verdi!

Bitcoin geçtiğimiz yıl 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti ve o tarihten bu yana değerinden %71 kaybetti. Lider kripto para birimi uzun zamandır ise 19,000 dolar ile 22,000 dolar arasında dalgalanıyor. Bu dalgalanma daha önce de 38,000 dolar ile 41,000 dolar arasında yaşandı. O dönemde yükseliş yönünde bir momentum gerçekleşmedi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin için ve kripto para piyasası için işlerin yolunda gitmediği bir yıl yaşıyoruz. Merkez bankalarının faiz artırma kararları yatırımcılar riskli varlıklardan uzaklaştırıyor. Kripto para piyasasının yapısı da bu uzaklaşmanın en fazla yaşanan piyasa olmasına neden oluyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

ABD’nin enflasyon verileri açıklandı. Yıllık enflasyon %9,1 ile son 42 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu oranlar Fed’in daha şahin politikalar izlemesine neden olacak. Bu işlerin bir süre daha Bitcoin için iyi gitmeyeceği anlamına gelebilir.

Popüler bir kripto analisti, 2015 ve 2018 ayı piyasalarında BTC’nin performansına dayanarak Bitcoin’in (BTC) ne zaman dibe vuracağını tahmin etti. Kripto stratejisti Rekt Capital , 322 binin üzerindeki  Twitter takipçisine, yanıp sönen aşırı satım sinyallerine rağmen Bitcoin’in dalgalı bir ortamda ticaret yapmaya devam edeceğine inandığını söyledi.

BTC’nin aylık göreli güç endeksinin (RSI) şu anda 2015 ve 2018 ayı piyasalarının en düşük seviyelerinin altında gezindiğini belirten analist, lider kripto para biriminin en düşük seviyeleri görmekten aylar uzakta olduğunu belirterek Bitcoin’in bu günkü seviyelerinin altına düşeceğini belirtti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,779 dolardan işlem görüyor. BTC, 380 milyar dolarlık toplam değere ve bu değere karşılık gelen %42,7’lik bir dominasyon oranına sahip.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bitcoin dibi ne zaman görecek? Ünlü stratejist cevap verdi!

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

 

Etiketler: