1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!

Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!

Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı Nisan’ın son haftasında yaşadığı düşüşü geçen hafta kapatma konusunda önemli bir yol kat etti. BTC uzun vade göstergeleri yeşil.

Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!

Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca yükselmeye devam etti. BTC haftalık grafikte, yükseliş anlamına gelen engulfing mumu yaktı. Bu durumda iki hafta önce 50.000 doların altını gören BTC’de alıcıların tekrar kontrolü ele aldığı görülebilir.

BTC grafiğinde teknik göstergeler de yükseliş modunda. RSI göstergesi, trendin devam ettiğinin güçlü bir işareti olan gizli bir yükseliş eğilimi yarattı. Ek olarak, Stokastik osilatör sıçradı ve olası bir düşüş eğilimini geçersiz kıldı.

MACD ivme kaybediyor anca hala yükselişte. Göstergeler uzun vadede yükseliş eğiliminin devam edeceği yönünde.

 

BTC Weekly Movement
BTC/USD Haftalık grafik. TradingView

Yüksek dipler, devam demek

Bitcoin günlük grafiği de yükseliş trendini onaylıyor. BTC hali hazırda bir yüksek dip oluşturdu ve yükselmeye devam ediyor.

BTC’nin günlük grafiğinde MACD göstergesi yükseliyor. RSI, 50 seviyesini geçmiş durumda. Stokastik osilatör yukarı doğru hareket ediyor ve yükseliş eğilimi göstermeye yakın.

Bu durumda BTC’nin yukarı hareket etmesi beklenebilir.

bitcoin Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!
BTC/USD Günlük Grafik TradingView

 

BTC Dalga sayımı

Dalga sayımında, BTC’nin Mart 2020 düşük seviyesinden başlayan uzun vadeli trendde (grafikte beyaz ) yükseliş aşamasında (4’ten 5’e) olduğu görülebiliyor.

Bu noktada BTC’nin uzun vadeli hedefi 81.300 ve 102.300 dolar olduğu söylenebilir.

 

bitcoin Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!
BTC/USD TradingView

 

Dalga sayımının bize söylediği, Şubat ayından beri oldukça geniş bir Yassı Düzeltme yaşandığı. Genellikle, Yassı Düzeltmeler sonrası önemli bir yükseliş trendi yaşanır.

 

bitcoin Bitcoin göstergeleri yeşil, işte hedefler!
BTC/USD TradingView

 

Netice olarak, Elliott Dalga sayımında, BTC’nin uzun vadeli yükseliş trendinde 5. dalgaya doğru harekete başladığı görülebilir. Bu durumu hem teknik göstergeler ve hem de fiyat formasyonları destekliyor denilebilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,691.08

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: