1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin (BTC) almak için artık çok mu geç?

Bitcoin (BTC) almak için artık çok mu geç?

Bitcoin (BTC) almak için artık çok mu geç?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok insanın milyarder olmasını sağladı. Bitcoin için tren kaçtı mı? Detaylar ve Bitcoin’in teknik verileri yazımızda.

Bitcoin almak için artık çok mu geç?

Kripto para piyasasının değer olarak lideri olan Bitcoin, piyasaya sürüldüğü andan itibaren bugünkü değerini baz alsak bile %13.900 değer kazanmış durumda (Coinmarketcap verilerine göre).  Kripto paranın 68.789 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığını da hatırlatalım. BTC, kripto parayı uzun süreli yatırım olarak görüp alanlara büyük kazançlar sağladı.

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Kripto piyasasının geleceğine daha erken inananlar bu treni kaçırmadı ve büyük karlar elde etti. Peki yatırım fırsatı kaçtı mı?

Kripto para piyasası şu anda zor bir dönemden geçiyor olsa da bazı yatırımcılar en büyük kripto olan Bitcoin (BTC) için parlak bir gelecek öngörüyor. Analitik platformu PricedInBitcoin21’den 14 Eylül’de alınan verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda toplam küresel servetin yalnızca %0,1’ine eşit. Bu da BTC’nin daha büyüyecek alanı olduğunu gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Küresel servet, PricedInBitcoin21 ve CoinMarketCap verilerine göre tahminen 418,3 trilyon dolar iken, Bitcoin’in piyasa değeri 390 milyar dolar civarında.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ticari bankaların varlıklarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin’in piyasa değeri ABD ticari bankalarının USD cinsinden ifade edilen varlıklarının %1,7’sine denk geliyor. Bu veri de bize Bitcoin’in potansiyel olarak çok daha fazla yatırım görebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in belirgin oynaklığına ve önemli satışlara rağmen, önde gelen beş bankanın hisseleri de dahil olmak üzere diğer varlık sınıflarını gölgede bırakarak astronomik beş yıllık getiri oranları kaydettiğini de göz önünde bulundurursak BTC’ye yatırım yapmak için hiçbir zaman geç olmadığını görebiliriz.

Profesyonel kripto tüccarı ve analist Josh Rager’ın görüşüne göre, Bitcoin , yaklaşık dört yılda bir, bir sonraki yarılanma olayından hemen sonra, 2024’te önemli bir ralli yapacak, Bu beklenti Bitcoin’e ilgiyi daha da artırabilir.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20.212 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: