Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) almak için artık çok mu geç?

2019'dan bu yana uyuyan Bitcoin balinası uyandı! Dev transfer neyin habercisi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok insanın milyarder olmasını sağladı. Bitcoin için tren kaçtı mı? Detaylar ve Bitcoin’in teknik verileri yazımızda.

Bitcoin almak için artık çok mu geç?

Kripto para piyasasının değer olarak lideri olan Bitcoin, piyasaya sürüldüğü andan itibaren bugünkü değerini baz alsak bile %13.900 değer kazanmış durumda (Coinmarketcap verilerine göre).  Kripto paranın 68.789 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığını da hatırlatalım. BTC, kripto parayı uzun süreli yatırım olarak görüp alanlara büyük kazançlar sağladı.

Bitcoin fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Kripto piyasasının geleceğine daha erken inananlar bu treni kaçırmadı ve büyük karlar elde etti. Peki yatırım fırsatı kaçtı mı?

Kripto para piyasası şu anda zor bir dönemden geçiyor olsa da bazı yatırımcılar en büyük kripto olan Bitcoin (BTC) için parlak bir gelecek öngörüyor. Analitik platformu PricedInBitcoin21’den 14 Eylül’de alınan verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda toplam küresel servetin yalnızca %0,1’ine eşit. Bu da BTC’nin daha büyüyecek alanı olduğunu gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Küresel servet, PricedInBitcoin21 ve CoinMarketCap verilerine göre tahminen 418,3 trilyon dolar iken, Bitcoin’in piyasa değeri 390 milyar dolar civarında.

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ticari bankaların varlıklarıyla karşılaştırıldığında, Bitcoin’in piyasa değeri ABD ticari bankalarının USD cinsinden ifade edilen varlıklarının %1,7’sine denk geliyor. Bu veri de bize Bitcoin’in potansiyel olarak çok daha fazla yatırım görebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in belirgin oynaklığına ve önemli satışlara rağmen, önde gelen beş bankanın hisseleri de dahil olmak üzere diğer varlık sınıflarını gölgede bırakarak astronomik beş yıllık getiri oranları kaydettiğini de göz önünde bulundurursak BTC’ye yatırım yapmak için hiçbir zaman geç olmadığını görebiliriz.

Profesyonel kripto tüccarı ve analist Josh Rager’ın görüşüne göre, Bitcoin , yaklaşık dört yılda bir, bir sonraki yarılanma olayından hemen sonra, 2024’te önemli bir ralli yapacak, Bu beklenti Bitcoin’e ilgiyi daha da artırabilir.

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20.212 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.